Състав на Окръжния съд в Кюстендил постанови отнемане в полза на държавата на имущество за 2,5 млн. лв. на т.нар. братя Галеви, осъдени за създаване на организирана престъпна група и рекет през 2012 г., но впоследствие укрили се и от близо 9 години - обявени за международно издирване.
Искът на Комисията за противодействие на корупцията и отнемане на незаконно придобитото имущество (КПКОНПИ) беше на обща стойност над 4 милиона и 250 хиляди лв. Процесът продължи 8 години, през които бяха проведени над 30 съдебни заседания.
Съдебният състав приема, че въз основа на съдържащите се по делото доказателства може да се направи основателно предположение за наличието на косвена връзка между престъпната дейност на проверяваните лица Пламен Галев и Ангел Христов и придобитото от тях имущество.
Същите са осъдени за тежки умишлени престъпления - първият като ръководител, а вторият като участник в организирана престъпна група, която е била въоръжена и е била създадена с цел да извършва изнудване, с цел имотна облага.
Очевидно е, че се касае се за тежки умишлени престъпления, които са користни по своя характер и с които се генерират значителни парични доходи. Тези доходи са били прикривани с осъществяването на разпоредителни сделки на дружества, регистрирани в офшорни зони, пише в мотивите съдебният състав.
По отношение на исканията за отнемане в полза на държавата от Пламен Галев и съпругата му и от Ангел Христов и съпругата му на движими вещи и недвижими имоти и по отношение на исканията за отнемане в полза на държавата от Пламен Галев и от Ангел Христов на притежаваните от тях дружествени дялове и продажба на дружествени дялове съдът намира, че исканията са основателни и ще се уважат.
Съдът отнема в полза на държавата имотите, заедно с посочените в тях сгради - огромен по площ и сгради комплекс, собственост на „Братя Галеви“ и техните съпруги в село Ресилово, Община Сапарева баня. Не се отнема оръжието на Галеви.
През цялото време, докато вървеше делото, в кулоарите на съда се коментираше, че на името на братя Галеви не се води нищо, а на фирми и съдружници на Сейшелите, а авоарите им са на Британските острови.
Решението подлежи на обжалване пред Софийски апелативен съд в двуседмичен срок от връчване на препис на страните.
Продължават да се увеличават болните от грип и ОРЗ в област Монтана. От днес учебния процес е онлайн. Забелязва се ръст на болните от 15 до 29 годишна възраст. За изминалата седмица отчетената заболеваемост от грип и ОРЗ за област Монтана е 321 на 10 000 души население при 313 за седмица по-рано. От 29 януари Монтанско е в грипна..
Можем да отчетем, че този казус е затворен с позитивен край. Това каза пред журналисти министърът на външните работи Георг Георгиев по повод кораба "Вежен". Швеция освободи "Вежен", изключва умишлена повреда на подводния кабел По-рано днес шведските власти освободиха плаващия под флага на Малта български кораб "Вежен", който беше заподозрян,..
Лидери на страни от Европейския съюз обещаха да отвърнат на американски мита върху европейския внос, каквито президентът на САЩ Доналд Тръмп отново се закани да наложи. На фона на сриващи се борсови индекси заради евентуална търговска война в Западния свят, американският президент анонсира предстоящи преговори с Канада и Мексико, чийто стоки за..
Подпалвачът от Солинген, който запали сграда с чужденци и уби едно българско семейство миналата година, си призна вината изненадващо в съда. Процесът срещу 40-годишния мъж започна през януари, а присъдата се очаква да бъде произнесена през март. В Германия започна делото за пожара в Солинген, при който загина българско семейство До този момент..
Да не се инвестира в имоти, защото при влизането в еврозоната, когато и да стане това, цените им ще паднат до 20%. Това е съветът на финансовия експерт Камен Колчев. "Българинът обича да купува имоти. В това няма нищо лошо. Проблемът е, че поради твърде слабо развития ни вътрешен пазар на финансови инструменти и поради ниската инвестиционна..
Книгата "Лицемерието на властта" разглежда властта като понятие и обхваща историческо време – от Освобождението на България до 1948 г., когато е установен комунистическият режим, каза авторът на книгата - историкът Яни Киров, в интервю пред БНР. "За историята трябва да се пише дистанцирано, без емоции, както един патолог. Аз съм я писал с..
Държавата има проблем с прозрачността, вече сме във втората четвърт на XXI век, и в администрацията, като Министерството на финансите нямаме дори софтуер за управление на бюджета. Това е абсурдно и съм сигурен, че сме единствената държава в Европа . Това коментира бившият служебен финансов министър Валери Белчев в интервю пред БНР. "Това..