Разминаване в позициите на Германия и Франция по темата за присъединяване на страните от Западните Балкани към ЕС. По време на срещата на върха в Словения германският канцлер Ангела Меркел заяви, че нито една от държавите в този регион не е готова за еврочленство и Брюксел не трябва да се ангажира с конкретна дата.
"Не, не подкрепих това предложение, понеже смятам, че няма да е от полза. Черна гора вече е отворила много преговорни глави и може да е готова много скоро. Така че мога да кажа на Черна гора - вашата дата също е пред 2030 година. Наистина не вярвам в определянето на дати. Вярвам в изпълнението на нашите обещания. След като условията бъдат изпълнениу присъдиняването може да стане факт. Досега това нямаше как да стане, тъй като никоя от страните не отговаря напълно на условията".
По-оптимистичен тон демонстрира френският президент Еманюел Макрон по време на срещата на върха. Той се обяви за даване в кратък период на европейска перспектива на страните от Западните Балкани. Макрон изтъкна, че на тези държави трябва да им се покаже, че са част от сърцето на Европа, заслужаващо инвестиции, търговия и евентуално членство в Блока.
Украйна ще подкрепи предложението на САЩ за спиране на ударите по енергийните обекти на Русия, след като Москва спре своите атаки по украинската енергийна инфраструктура. Това съобщи украинският президент Володимир Зеленски след споразумението за 30-дневно прекратяване на бомбардировките, огласено от Доналд Тръмп и Владимир Путин. АФП:..
Продължава кръводарителската кампания на Българския червен кръст в подкрепа на пострадалите. Във ВМА дарители се приемат от 8 до 16, а в "Пирогов" - от 9 до 14 часа. Акция по кръводаряване ще се проведе днес и в Добрич - в Професионалната гимназия по транспорт, обслужване и лека промишленост, чийто екип организира проявата. За целта от..
Очаква се Бюджет 2025 да влезе за окончателно гласуване в седмичната програма на Народното събрание. Първи в предварително обявения дневен ред е бюджетът на Държавното обществено осигуряване, с който – след остри реакции преди окончателното му внасяне в парламента, бе заложено увеличение на пенсиите от 1 юли с 8,6 на сто по швейцарското..
Очаква се днес в парламента новоизбраните депутати от "Величие" да положат клетва в Народното събрание. От партията потвърдиха за БНР, че днес ще положат клетва. Тяхната парламентарна група ще се състои от 10 депутати. Те бяха посочени поименно с решение на Централната избирателна комисия, след като Конституционният съд се произнесе относно..
Руският президент Владимир Путин се съгласи да преустанови обстрела на украинските енергийни съоръжения, но отказа да одобри пълно 30-дневно прекратяване на огъня, на което се надяваше президентът Доналд Тръмп. Въпреки това американският президент нарече телефонния разговор между двамата "много добър и продуктивен." Над 90 минути продължи..
Движението на тротинетки и велосипеди в пешеходната зона на Плевен предизвика първия лек инцидент. Блъснатото от велосипедист дете е с охлузвания. Тротинетките и велосипедите в тази зона са забранени. От общината ще увеличат патрулиращите инспектори в пешеходните зони и местата, където са забранени тротинетки и велосипеди. "Това е близо..
Трагичното състояние на най-голямото ямболско читалище провокира ръководството на Драматичния театър "Невена Коканова" да представи във фотоизложба как изглеждат гримьорите, репетиционните зали и ателиетата. Утре вечер - седмица преди Деня на театъра 27 март, част от фотосите ще бъдат показани в Дома на културата "Искър" в столицата, а..
Република Северна Македония скърби. Пожарът в дискотеката в град Кочани отне живота най-малко на 59 души. Млади хора и деца. В държавата е обявен 7-..
В България имаме лѝстова демокрация! Ако си близък на лидера - попадаш в листите на партията за изборите. Това мнение изказа пред БНР ПР експертът..
Това в Кочани беше убийство и трагедия. Както ни учеха през социализма, всички са виновни и това е точно. Виновни сме цялото общество. Но виновни са..