„Аз съм за риска. Този, който е в рамките на нормалното“. Това сподели в студиото на „Нощен Хоризонт“ певицата Мина Сучева. Тя представи новата си песен „Да живее рискът“, която прозвуча в ефира заедно с други хитове на певицата като „Остава“, „Време“, „Само мен“.
За смелостта да рискуваш Мина разказа още:
„Всеки човек сам си усеща пътя. Сам усеща дали може да рискува и иска ли. Много е индивидуално. По-скоро в момента не обичаме да рискуваме. Самата ситуация не предразполага към големи рискове. Гледаме да заложим на сигурното“.
Рисковете в любовта са централна тема в „Да живее рискът“. Рисковете там поемаме, след като решим какво да послушаме - „разума или сърцето“. „Когато слушаш сърцето – рискуваш, когато слушаш разума – не. Гледам да намеря баланса между двете, колкото и да е труден той. В любовта обаче сърцето винаги надделява“.
Мина Сучева сама подбира екипа си, доверява се на сигурното и познатото. „В началото, докато се поопознаем има известен период. След третата, четвъртата песен, по която работим заедно, нещата се изглаждат“.
Как се справиха независимите артисти по време на пандемията?
„За жалост нямахме участия, колкото ни се иска да имаме. Имаше и фестивали през тези две лета, където успяхме да се изявим. Те се състояха, тъй като бяха на открито. Смятам, че в момента на пандемията артистите се мобилизираха и направиха доста неща. Но за тях, разчитаха на себе си“.
За видеото към „Да живее рискът“.
„Имахме една малко по-различна идея за самия клип. Търсейки локация, малко ни се измести идеята. Дори в самия ден, понеже беше по-мрачно, ни се смени концепцията. Така се случва понякога“.
Въпреки че Мина признава, че не може да играе тенис, в клипа я виждаме и в тази роля. „Артисти хора, нагаждаме се според ситуацията и поставеното от режисьора“, през усмивка признава тя.
Интервюто с Мина Сучева можете да чуете в звуковия файл.
Самото му име загатва интересна фамилна история и автобиография - Аугусто Ечевери Чуковски има колумбийска, френска, българска и беларуска кръв, но се чувства изключително свързан с културата на Полша, защото детството му преминава там. Преподава полски език в Софийския университет, а освен това е и музикант. Как празнуват в Полша и Колумбия, но..
Културата на Южна Америка присъства в живота и празниците на семейството на Мануела Панаретова. Тя е испанист, преводач, преподавател по испански и италиански език, а личният ѝ живот е свързан с Чили, където живее по време на брака си с чилиец. Как отбелязват Коледа и Нова година в нейната фамилия и как съчетават българската и чилийската култура..
Таня Лий e българка, а съпругът ѝ Джегук Лий е от Южна Корея. След като се запознават благодарение на общ познат от корейската общност в България, първоначално ги събират разговорите за Съединените щати и любовта им към тази държава отвъд Океана. Сега вече като семейство Таня, Джегук и синът им Дамин съчетават в ежедневието и празниците си традиции..
В Афганистан Новата година – Навруз, всъщност ще посрещнат на 21-ви март, а не на 1-ви януари, защото празнуват по друг календар. Част от афганистанската общност в България обаче ще отбележи 2025-година заедно с нас. Какви са приликите и разликите в празнуването тук и там, както и как смесват традициите афганистанците в страната ни разказа..
Семейство Даниела Савомолска – Овчарова и Владимир Овчаров са професионални художници, артистични номади, живели са близо 30 години в Съединените американски щати. Решиха да се завърнат в България, но не в родната София. Избраха новият им дом да бъде в бивша бозаджийница във великотърновското Ново село. Преобразената от тях къща в самия център на..
Навръх рождения ден на програмите на БНР "Хоризонт" и "Христо Ботев" "Изотопия" припомня интервюто, с което започна настоящия радиосезон, за да засвидетелства уважението на голямото радио към малкото – някогашната радиоточка . С течение на времето нещата се променят. В България изучава културното наследство в Самоковско, но и в..
Исус Ангелов е потомствен музикант, наследил таланта си от дядо си и баща си. Обича да работи и да постига целите си. С един акордеон може да предаде звука и на други музикални инструменти, като орган и цигулка. „Музиката я поставям на първо място и се радвам, че като един символ на столицата, свирейки къде ли не, създавам настроение, радости..
Светла Тошева е литературовед, посветила много оригинална статията за поезията на Христо Смирненски. Заглавието е " Живописната палитра в поезията на..
За първи път се внася Закон за бюджета, който не отговаря на законодателната рамка , т.е. той е незаконосъобразен и не би трябвало да може да бъде..
Докато политиците се месят и само когато има авария, само тогава говорим за енергетиката, нищо ново не ни очаква . Това каза пред БНР Рамадан Аталай,..