Депутатите гласуваха днес състава и структурата на постоянните комисии в парламента.
За председател на Комисията по бюджет и финанси беше избран Любомир Каримански от "Има такъв народ".
Негови заместници ще са Венко Сабрутев от „Продължаваме промяната“, Кирил Ананиев от ГЕРБ, Йордан Цонев от ДПС и Румен Гечев от БСП.
Милен Матеев от "Продължаваме промяната" ще оглави Комисията по конституционни и правни въпроси.
За заместник-председатели ще бъдат Анна Александрова от ГЕРБ, Филип Попов от БСП, Андрей Михайлов от ИТН и Атанас Славов от ДБ.
Атанас Атанасов от "Демократична България" беше избран за председател на Комисията по вътрешна сигурност и обществен ред.
Начело на Комисията по култура и медии застава Тошко Йорданов от "Има такъв народ".
Социалната комисия се оглавява от Искрен Арабаджиев от "Продължаваме промяната", след като ДПС отказаха да поемат председателското място.
Депутатът Хамид Хамид заяви:
„На същия председателски съвет тази сутрин научихме, че коалиционният съвет, мнозинството са решили Движението за права и свободи да председателства Комисията по труда и социалната политика. Няма как ДПС да приеме ваше решение, като е направено такова, без да сме водили разговор. Вие се отнесохте толкова пренебрежително към парламентарната група на Движението за права и свободи“.
От ГЕРБ са отказали техен представител да оглави парламентарната комисия по правата на човека, вероизповеданията и жалбите на гражданите.
Нов бойкот на търговските вериги, който този път да обхване и банките, предвиждат на 27 февруари организаторите, които вече два пъти изразиха недоволството си срещу високите цени на хранителните стоки. Те призоваха този четвъртък, освен да бойкотират хипермаркетите, хората да не плащат с банкови карти. Този път, освен големите хранителни..
Създаден е щаб за събиране на пропуснатите постъпления от ТОЛ такси и глоби, обяви вицепремиерът Томислав Дончев в рамките на Съвета за тристранно сътрудничество. Социалните партньори остават разединени в позициите си за бюджета за тази година. Общо бюджетите на Здравната каса, държавното обществено осигуряване и държавния бюджет, са изчислени..
В Германия сигналите за голяма коалиция между консерватори и социалдемократи се увеличават. След победата на опозиционния блок ХДС/ХСС на предсрочните парламентарни избори вчера вероятният бъдещ канцлер Фридрих Мерц заяви, че Германия има нужда от бързо съставяне на правителство. Смяна на властта в Германия, Мерц обеща "независимост от САЩ"..
САЩ ще трябва да определят специален представител, който да води диалог с Русия за Украйна. Това заяви днес руският външен министър Сергей Лавров на пресконференция след разговори с турския си колега Хакан Фидан в Анкара, предават турските медии, цитирани от БТА. "Трябва да има ясна и желязна договореност относно неприсъединяването на Украйна..
Самоделна бомба е избухнала в руското консулство в Марсилия днес - в деня на третата годишнина от началото на руската инвазия в Украйна. Взривът е станал малко преди 8 ч. сутринта в района на руското посолство в Марсилия. Два коктейла "Молотов" са улучили вътрешния двор на дипломатическата сграда, без да има пострадали, както е потвърдил..
Страшно е да живееш в такъв полудял свят. Това заяви пред БНР Тетяна Станева, режисьор, продуцент и основател на международния филмов фестивал ОКО. Тя си спомня детайлно случилото се преди точно три години, когато Русия започна война с Украйна. Украйна - 3 години след нахлуването на Русия "Българските медии ми съобщиха, че при нас..
Управителят на Националния осигурителен институт Ивайло Иванов потвърди, че бюджетът на Държавното обществено осигуряване за тази година е разработен при допускане, че пенсиите ще бъдат осъвременени по швейцарското правило от 1 юли. Пред Националния съвет за тристранно сътрудничество Иванов отбеляза, че за пенсии тази година ще бъдат..
" Тези, които трябва да се извинят и да понесат съдебна отговорност, са хората, които в момента насилствено, и с фалшиви данни, вкарват България в..
Приключва международната система, която бе учредена в края на Втората световна война, чийто резултат беше ядреният чадър, който Америка осигуряваше на..
Цялото интервю на Явор Стаматов с Делян Добрев в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.