Бившият министър на отбраната Красимир Каракачанов настоя за отговор как България ще бъде компенсирана заради забавената доставка на американските изтребители Ф-16.
Въпросът беше отправен към наследника му Стефан Янев, който тези дни обяви, че ще има забавяне на доставката.
„Нека да чуем какво са казали самите американци. Дали те са казали, че ще има забавяне, ако има забавяне, с колко време ще бъде това забавяне, поради какви причини, как ние ще бъдем компенсирани, ако забавянето е повече от нормалните, да кажем, 2-3 месеца“, посочи Каракачанов.
Бившият министър на отбраната коментира още, че България „няма как да загуби въздушен суверенитет“, защото по разчетите МИГ-29 може да се ползват до 2028 година.
По-рано през деня посолството на Съединените щати обясни забавянето с прекъсвания във веригата на доставки заради Covid пандемията.
Парламентът избра единствения кандидат за управител на НЗОК Петко Стефановски, издигнат от парламентарната група на ГЕРБ-СДС. "За" гласуваха 147 депутати от ГЕРБ-СДС, "ДПС-Ново начало", БСП-ОЛ, ДПС-ДПС и "Има такъв народ". "Против" гласуваха 81 депутати от "Възраждане", ПП-ДБ и "Величие".
Български диетологични дни ще се проведат от утре до неделя във Варна с участието на водещи специалисти. Със събитието ще бъде поставен акцент върху необходимостта от популяризиране на възможностите на съвременната диетотерапия . Темата на 2025 г. е "Метаболитни нарушения". "Идеята ни е да обединим специалисти, които работят по едно и..
Енрике Иглесиас пристига отново в България за ексклузивно шоу - единствено участие на Балканите за това лято. След 7 години световната суперзвезда се завръща в София, за да подари на феновете си незабравима вечер, изпълнена с горещи страсти и много музика и енергия. На 20 септември 2025 стадион "Васил Левски" ще се превърне в сцена за..
Европейската комисия отпусна заем от 1 млрд. евро, извънредна макрофинансова помощ за Украйна. Заемът ще бъде изплатен от блокираните в Общността активи на Руската федерация. Тръмп предложил на Зеленски САЩ да придобият украинските електроцентрали като гаранция за сигурността им Така общата сума за макрофинансова помощ към страната..
България безусловно отговаря на всички номинални критерии за присъединяване към еврозоната, заяви управителят на БНБ Димитър Радев на конференция, организирана от "Капитал". Според Радев активното участие в европейския проект е най-добрата позиция за страната ни в условията на все по-засилващи се геополитически рискове. Българската икономика..
"Възраждане" няма да подкрепи бюджета и няма да участва в тематични мнозинства по отделни предложения, каза в кулоарите на парламента лидерът на партията Костадин Костадинов. "Не виждам какви тематични мнозинства би могло да имат. Политическо е решението за бюджета. Така че ние ще гласуваме против всички предложения на управляващите",..
"ДПС – Ново начало" ще подкрепи бюджета и няма да допусне сътресения. Това заяви в кулоарите на парламента лидерът на партията Делян Пеевски. "Ще подкрепяме бюджета, държавата трябва да е стабилна. Мисля, че няма никакви теми, сътресения няма да има и олигарсите няма да се радват. Оставяме ги да си командват слугите на площада", заяви Пеевски...
Заведения в цялата страна ще затварят днес за по няколко часа в знак на протест срещу на ДДС за бранша на 20 процента. Те настояват да им бъде..
Има координиране за овладяването на българската храна и оттам за контролиране на вота . Това мнение изказа пред БНР бившият заместник-министър на..
Д-р Юлиян Моллов от Силистра, който работи в чужбина, основа фондация на свое име. 40-годишният анестезиолог и специалист по реанимация има амбицията..