Руският президент Владимир Путин е заявил, че е готов да работи с чуждестранните партньори за решаването на хуманитарните проблеми в Украйна.
Това Путин е казал в телефонен разговор с френския си колега Макрон.
Владимир Путин е изразил несъгласие с някои от изказаните от Еманюел Макрон тези във вчерашното му обръщение към французите по повод войната в Украйна.
Френският президент нарече “лъжа” твърденията на Русия, че се бори с нацизма в Украйна.
Според пресслужбата на Кремъл руският президент е дал аргументирани обяснения за голямата роля на неонацистите в държавната политика на Киев.
Той е подчертал, че така наречената „специална операция“ ще бъде изпълнена. Както и че опитите за печелене на време чрез забавяне на преговорите ще доведат до допълнителни изисквания към Киев.
По-рано министърът на външните работи Сергей Лавров изрази надежда, че ще бъде намерено решение на украинската криза. В същото време той посочи, че по време на преговорите военната операция на руската армия няма да бъде прекратена.
„Готови сме да разговаряме, но ще продължаваме нашата операция. Защото не можем да си позволим да съхраним в Украйна инфраструктурата, която застрашава сигурността на Руската федерация“.
Днес в руското министерство на отбраната беше извикан военния аташе на Хърватия във връзка с изпращането на 200 хърватски наемници в Украйна.
„Великобритания, Дания, Латвия, Полша и Хърватия законодателно разрешиха на гражданите си да участват в бойните действия в Украйна. Командването на френския чуждестранен легион планира да изпрати военнослужещи етнически украинци в помощ на киевския режим“, заяви говорителят на ведомството Игор Конашенков.
Известните с критичната си позиция към Кремъл радиостанция „Ехото на Москва“ и интернет-телевизия „Дъжд“ официално прекратиха съществуването си. Според Генералната прокуратура на Русия двете медии „целенасочено и систематично публикуват призиви към екстремистка дейност, както и невярна информация за действията на руските военнослужещи в рамките на специалната операция за защита на Донецката и Луганската народна република“.
Съединените щати водят преки преговори с Иран за ядрената му програма. Това обяви президентът Доналд Тръмп. Темата "Иран" беше засегната от Доналд Тръмп на среща в Белия дом с израелския премиер Бенямин Нетаняху. Той посочи, че разговорите ще бъдат "почти на най-високо равнище", но не даде подробности. "И аз мисля, че всички са съгласни, че..
Мощен пожар е избухнал в северозападен Париж. 200 пожарникари се борят със стихията. Димът от пожара в северозападната част на Париж се вижда от километри, но огънят е овладян, както съобщи пред медиите кметът на 17-и район на френската столица. Пожарът е пламнал в център за сортиране на домакински отпадъци, съвсем близо до сградата на съда. По..
В най-големия ямболски квартал - „Аврен“ започва основен ремонт на водопроводната мрежа. Средствата за реконструкцията- над 3,5 млн. лева са част от инвестиционната програма на държавното ВиК дружество в града. В квартал „Аврен“ ще се извърши цялостна подмяна на водопроводната мрежа, която е на повече от 50 години, а загубите на вода по нея са близо..
Във Великобритания двама членове на престъпна банда бяха осъдени общо на 13 години затвор за пране на милиони британски лири, използвайки войната в Украйна. Групата е използвала престъпни пари, за да купува микробуси и камиони в Обединеното кралство, за да ги продава в Украйна след началото на войната, преди да конвертира приходите си в..
Над 100 души се включиха в протеста срещу полицейското насилие в Казанлък като затвориха за кратко тази вечер централния булевард. Те преминаха в мълчалив поход до районното управление в града. Причината за протеста е смъртта на 47-годишния Даниел Кискинов, който в края на февруари почина след като бе арестуван по сигнал за кражба. Според..
Проф. д-р Огнян Бранков от Катедрата по хирургия на Медицинския факултет на Медицинския университет (МУ) в София и проф. Генка Петрова-Ташкова от Фармацевтичния факултет бяха отличени с почетния знак “Асклепий" на университет за принос в развитието на българската медицина през изминалата година. На Международния ден на здравето, 7 април,..
Президентът на Украйна Володимир Зеленски призна изрично за първи път, че украински войски присъстват в руската област Белгород, за да защитят украинските градове близо до границата, предаде Ройтерс. В редовното си нощно видеообръщение Зеленски каза, че върховният главнокомандващ генерал Олександър Сирскик е представил доклад "за фронтовата..
Помощник-фармацевтите настояват за спешни законодателни промени. Това съобщи пред БНР Лиляна Петрова, председател на УС на Българската асоциация..
Голяма част от поддръжниците ни желаят реално нашето участие във властта и категорично заявяваме, че за това, което сме се споразумели, че всички..