По последни данни от украинска страна жертвите при руското ракетно нападение срещу военна база в региона на Лвов са 35. Според информацията, цитирана от Би Би Си, ранените са над 130.
По-рано украинските власти съобщиха, че 9 души са загинали и 57 са ранени при руски въздушен удар в град Яворов, Лвовска област. Това е близо до Полша, която прие повечето от бежанците от Украйна след руското нахлуване. Общият им брой е близо 2 милиона и 600 хиляди. В 18-ия ден на инвазията руската армия все повече се доближава до столицата Киев.
Днес област Лвов беше подложена на въздушна атака, съобщиха от регионалното военно управление. При смъртоносното нападение са изстреляни около 30 ракети. Базата в Яворов е една от най-големите в страната, на 25 километра от границата с Полша. Там се провеждат повечето учения на Украйна със страни от НАТО.
Атакувано е било и летище в Ивано-Франковск.
Украинските власти окачествиха днешното руско ракетно нападение в Лвовска област като "нова терористична атака срещу мира и сигурността". Украинският министър на отбраната Олексий Резников повтори призива на Киев за създаване на зона, забранена за полети над Украйна. НАТО обаче отказва да направи това, опасявайки се от разрастване на конфликта след руското нахлуване в Украйна преди 18 дни.
Руските сили напредват към Киев, където армия и доброволци се готвят да отбраняват столицата си улица по улица. Украинската страна твърди, че руснаците са продължили да бомбардират обсадения южен град Мариупол, изправен пред хуманитарна катастрофа.
Украинската столица се подготвя за блокада. Два милиона жители са останали в града. От градската управа съобщиха, че е сформиран двуседмичен запас от хранителни продукти. Направено е всичко възможно магазините и аптеките да работят и цените да се запазват на достъпно равнище, се казва още в съобщението с призив към гражданите да си помагат. Властите подчертаха също, че в столицата се изплащат заплати и пенсии и призоваха гражданите не само да пазаруват в магазините, но и да си плащат сметките за комунални разходи, които се предоставят в пълен обем.
Вчера през зелените коридори са били евакуирани над 12 хиляди души, съобщи президентът Зеленски, като заяви, че руснаците нямат силата и духа да завладеят Украйна, разчитат само на насилие, терор и оръжия.
Според Зеленски Кремъл превръща руската държава в аналог на сепаратистките републики Донецк и Луганск, т.е. в изолирана от света зона.
Премиерът Денис Шмигал заяви, че в Украйна са осигурени основните продукти за идните месеци. От началото на март страната е получила над 40 хиляди тона хуманитарни помощи.
Американският президент Джо Байдън одобри допълнителни 200 милиона долара за оръжие и друг вид помощ за Украйна, обяви Белият дом. Генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг заяви, че Русия може да се опита да използва химически оръжия след обвиненията в този дух, които самата тя отправи към Украйна. Той допълни, че въпреки куража, с който се съпротивляват украинците, идните дни вероятно ще има още по-големи трудности.
Испания прие реформа, която ще позволи прехвърлянето и разпределянето на хиляди непридружени непълнолетни мигранти от Канарските острови на континентална Испания, предаде Асошиейтед прес. Реформата слага край на продължилата месеци политическа безизходица между испанските региони и централното правителство и има за цел да намали натиска върху..
Десетки военни началници от страните съюзнички на Украйна ще се срещнат в Обединеното кралство днес, за да планират как "коалиция на желаещите" може да изпрати войски в подкрепа на украинците, ако бъде обявено прекратяване на огъня. Очаква се повече от 30 държави, без САЩ, да участват в такава коалиция, съобщи кабинетът на британския премиер Киър..
Над 400 представители на туристическия бизнес от Югозападна България излязоха на протест, като за кратко затрудниха движението при пътен възел Симитли. Десетки полицаи охраняваха района, но напрежение не се стигна. От бранша предупредиха, че ако остане 20 процентовата ставка на ДДС , хиляди ще останат без работа а много бизнеси ще фалират...
Военни кораби и хеликоптери на Обединеното кралство са проследили конвой от руски кораби, докато е преминавал през британски води, съобщиха Би Би Си и вестник "Таймс", позовавайки се на информация от Кралският флот. Два руски бойни кораба – разрушителят "Североморск" и десантният "Александър Шабалин", ескортират два товарни кораба – "Спарта ІV" и..
България отчита добър напредък за присъединяване към еврозоната, заяви президентът на Европейската банка за възстановяване и развитие Одил Рено-Басо в интервю за БТА. Според нея инфлацията намалява към границите, определени от критериите в договора от Маастрихт. "Има и силно разбиране за необходимостта бюджетният дефицит да се поддържа до..
От 1 юли Здравната каса (НЗОК) ще заплаща лекарствата за домашно лечение на инфекциозни заболявания на деца до 7-годишна възраст, реши Народното събрание. Здравната вноска се запазва на осем процента. Депутатите гледат на второ четене бюджета на НЗОК В бюджета на НЗОК: Предвижда се здравната вноска да остане 8% 9,4 милиарда лева е бюджетът..
Президентът на САЩ Доналд Тръмп е предложил на украинския си колега Володимир Зеленски Съединените щати да придобият украинските електроцентрали като гаранция за тяхната сигурност, предаде Асошиейтед прес. Държавният секретар на САЩ Марко Рубио и съветникът в Белия дом по въпросите на националната сигурност Майк Уолц съобщиха това след телефонния..
Заведения в цялата страна ще затварят днес за по няколко часа в знак на протест срещу на ДДС за бранша на 20 процента. Те настояват да им бъде..
Има координиране за овладяването на българската храна и оттам за контролиране на вота . Това мнение изказа пред БНР бившият заместник-министър на..
Д-р Юлиян Моллов от Силистра, който работи в чужбина, основа фондация на свое име. 40-годишният анестезиолог и специалист по реанимация има амбицията..