"Липсата на мотивация за учене е нещо, което учителите наблюдават". Това поясни в интервю за предаването "Преди всички" на програма "Хоризонт" психологът и програмен директор на Националната асоциация на ресурсните учители Мариана Банчева:
"Наблюдават се загубени рефлекси, навици. Нарушен е целият ритъм на учене, който беше характерен за училище".
"Много е трудно да се каже колко са сериозни образователните пропуски за всички ученици по принцип. Тук анализът би трябвало да се остави на самите училищни колективи, тъй като учителите по места най-добре познават каква е ситуацията с техните ученици, като дори в рамките на едно училище може да се окаже, че има изключително голяма динамика в начина, по който се представят децата и начина, по който им се е отразило обучението в електронна среда. Много е трудно да се говори въобще какво трябва да се направи за всички ученици – било по-големите, било по-малките. Просто наистина трябва да се направят нещата добре и да се види каква е ситуацията в конкретните училища".
Близо 200 човека се събраха пред Съдебната палата във Велико Търново тази вечер на протест срещу насилието над животни. Някои от протестиращите бяха довели и домашните си любимци. С протеста те се обявиха срещу действията на Габриела Сашова от Перник и на Красимир Георгиев от София, за които бяха изнесени данни от прокуратурата, че са..
Двама сръбски работници са пострадали тежко при трудова злополука в турски завод във Враца. Около 18,30 ч. те са били транспортирани с медицински хеликоптер до болница в София. Има опасност за живота им. Работниците са използвали вишка, за да демонтират високи стелажи, съобщи директорът на Инспекцията по труда във Враца Румен Младенов. И поясни, че..
Министерският съвет прие решение, с което обяви 18 март 2025 година за Ден на национален траур в памет на жертвите, загинали при трагични обстоятелства в град Кочани, Република Северна Македония. Това съобщиха от правителствената информационна служба. Ден на траур и у нас заради трагедията в Кочани Жителите на Кочани очакват отговори от..
Масово убийство, станало възможно заради корупцията - така премиерът на Република Северна Македония Християн Мицкоски нарече днес пожара в дискотеката в Кочани, в който загинаха близо 60 души, а над 150 бяха ранени. Вътрешният министър на РСМ: Пожарът е предизвикан от пиротехника, донесена от член на групата "ДНК " Република Северна Македония от..
В седемте дни на национален траур в Република Северна Македония посолството ни там е със спуснати знамена в знак на съпричастност. Със съдействието на външното ни министерство и на посолството ни в Скопие най-близките роднини на настанените у нас ранени от Кочани вече са транспортирани до България. Освен с транспорт, страната ни им оказва съдействие и с..
Състоянието на приетите за лечение в България 14 пострадали в пожара в Кочани остава тежко, съобщиха от здравното министерство. Хоспитализираните в София, Пловдив и Варна са на възраст от 15 до 49 години. 8 от пострадалите са настанени в "Пирогов", сред тях има три деца - на 15 и 16 години. Петима са интубирани. Тежко е състоянието на всички осем..
С реакцията след разкритото насилие над животни обществото ни показва, че върви в правилната посока . Приближаваме се до европейската ценностна система за човешки права, защита и права на животните. Това мнение изказа пред БНР Явор Гечев, активист за защита на животните, като изтъкна: " Насилието над животни е ежедневие в страната ни , не в..
Дано целта на мнозина не е била да делигитимират КС преди неговото произнасяне. Това заяви пред БНР проф. Янаки Стоилов, конституционен съдия,..