В Европейската комисия се работи за общо закупуване на около 10 млрд. кубически метра природен газ за нуждите на няколко държави, сред които и България, обяви вицепремиерът и министър на финансите Асен Василев след среща с германския си колега Кристиан Линднер.
Василев не уточни откъде ще бъде закупено синьото гориво, как ще бъде доставено и разпределено:„Вече са направени всичките обследвания на инфраструктурата и в момента се работи по общ договор между Гърция, България, Румъния и, потенциално, Украйна за общо количество над 10 милиарда кубически метра газ“.
От своя страна Кристиан Линднер похвали България за финансовата стабилност и определи като "впечатляващо" ниското ниво на държавен дълг, като според него Германия "трябва да се учи от българския опит" по този въпрос. В същото време Линднер за пореден път припомни, че подкрепата за страната ни за влизане в еврозоната не е политически въпрос, а България трябва да изпълнява всички критерии от Маастрихт, включително и за ценова стабилност.
В същото време вицепремиерът бе помолен за коментар дали ще бъде намерена парламентарна подкрепа за актуализацията на бюджета:
„Силно вярвам, че в българския парламент има достатъчно отговорни депутати, за да се приеме актуализация на бюджета, която е разумна и която работи в полза на българските граждани“.
България и Германия ще задълбочат съвместната си работа по отношение на митническата администрация, стана ясно след срещата на двамата финансови министри.
Парламентарната група на "Продължаваме промяната - Демократична България" внесе в парламентарната Комисия по конституционни и правни въпроси предложение за избор на Йонко Грозев за член на Конституционния съд от квотата на Народното събрание. Кирил Петков: Йонко Грозев ще е нашата кандидатура за конституционен съдия Внесоха в НС предложение за..
Украинският президент Володимир Зеленски заяви днес, че се надява да посети Вашингтон в петък, за да сключи сделка за минералните ресурси със САЩ и да обсъди бъдещата помощ с президента Доналд Тръмп, предаде АФП. Тръмп настоява Украйна да даде достъп до редкоземните си метали, за да компенсира милиардите долари военна помощ, получени в..
Министърът на финансите Теменужка Петкова увери, че няма "смущаващ" елемент в предложението компании да имат възможност да правят дарения към централния бюджет с цел данъчно облекчение. Възможността за включването на тази мярка е обсъдена с браншови организации още по време на служебния кабинет. Според Петкова в тази мярка няма корупционен риск:..
В Кипър таванът на необлагаемия подоходен данък за физическите лица ще се увеличи с 1000 евро и ще стане 20 500 евро, а допълнителни данъчни облекчения ще подпомагат семейства с деца и различни социални групи. Това е една от най-значимите промени в планираната от правителството широкообхватна данъчна реформа, която бе представена днес...
Американското правителтсво и компанията-производител на Ф-16 са уверили, че страната ни ще получи по график до края на годината всичките изтребители. Това каза министърът на отбраната Атанас Запрянов пред Комисията по отбрана. Министър Запрянов каза още, че сертификацията на съоръженията на "Граф Игнатиево" е минала успешно, а за ремонтите там са..
Десетки деца се включиха в двудневното ателие за изработване на мартеници, организирано от Общината в Дупница. В ателието, организирано на партерния етаж на Общината, се включиха десетки възпитаници на детските заведения и училища в града. Как се изработват символите на здравето и късмета им показваха майстори приложници. Малките..
БНБ призова за по-голяма ефективност на публичните финанси и подобряване на бизнес средата с по-малко регулации. Подуправителят Петър Чобанов отправи този призив по време на заседанието на Комисията по бюджет и финанси на Народното събрание, която заедно с още две комисии – на здравеопазването и на социалната политика, обсъждат държавния бюджет:..
" Най-уязвимите области в България, с най-високи енергийни нужди и най-много проблеми от гледна точка на социалната уязвимост са София област, Разград,..
Не подкрепяме и трите бюджета, заяви пред БНР инж. Иоанис Партениотис - вицепрезидент на КТ "Подкрепа". На НСТС вчера всички социални партньори..
"Възраждане" фактически загубиха политическия дебат за еврото, но с агресията показаха несъстоятелност и неадекватност. Това каза пред БНР доц...