Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Втори пореден протест на столичното кръстовище с тежката катастрофа

Снимка: Николай Христов, БНР

За втора поредна вечер стотици хора се събраха на столичното кръстовище, където преди два дни при тежка катастрофа загинаха две момичета на 22 и 26 години.

Въпреки че 35-годишният Георги Семерджиев е задържан, хората настояват за по-строги закони и санкции, които да предотвратят подобни трагедии.

Хората блокираха кръстовището на булевардите "Свети Наум" и "Черни връх", точно където преди два дни се случи трагедията.

Хората са категорични, че ще бъдат тук всяка вечер и ще блокират кръстовището и ще протестират по този начин, докато не видят воля за по-строги санкции спрямо шофьори, които са нарушители от години.

Снимка: БГНЕС

"Очакваме хората, които пишат законите, да напишат правилните закони. Крайно време е и да бъдат ефективни тези закони, не само на хартия и на думи. Присъда, влиза в затвора и лежи, без помилване, с помилване. Свидетели сме на Милен Цветков преди две години. Той получи 9 години, обжалва. Дори не му е влязла в сила присъдата. Това си продължава непрекъснато. Камери, видеонаблюдения - няма абсолютно никакви технически устройства. Да видим наистина трагедията, да видим какво се е случило, да видят хората последствията от това да се дрогираш, да пиеш, да се качиш зад волана и да караш със 150 по столичен булевард, където тук ограничението е 50", каза Надежда Дойчева, участничка в протеста.

Протестиращите са категорични, че ако няма промяна в законите и няма желание в управляващите да налагат по-строги санкции, подобни тежки инциденти ще станат ежедневие.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Президентите на Украйна Володомир Зеленски (вляво) и на САЩ Доналд Тръмп

Тръмп: Зеленски иска лично да попише споразумението за редките минерали

Американският президент Доналд Тръмп заяви, че украинският държавен глава Володимир Зеленски иска да подпише лично във Вашингтон споразумението със Съединените щати за украинските редки земни елементи, предаде агенция Ройтерс. Сделката е стратегическа в плана на Киев да спечели подкрепата на новото правителство в контекста на усилията на Тръмп да..

публикувано на 26.02.25 в 01:03

Украйна може да подпише в петък споразумението със САЩ

Украйна се е съгласила с предложената от Съединените щати сделка за украинските редкоземни минерали.  Съответното споразумение може да бъде подписано в петък, предаде Франс прес, като се позова на високопоставен украински представител. "Сега представители на правителството работят над детайлите. Обмисляме посещение във Вашингтон в петък за..

публикувано на 25.02.25 в 22:02
Илон Мъск

Над 230 000 канадци са подписали петиция за отнемане на канадското гражданство на Илон Мъск

Илон Мъск ще присъства на първото заседание на кабинета за втория мандат на президента Доналд Тръмп в сряда. Най-богатият човек в света и основен дарител на Тръмп, Мъск няма министерски портфейл или официални правомощия за вземане на решения, но има статут на "специален държавен служител" и "старши съветник на президента", оглавяващ Департамента..

публикувано на 25.02.25 в 21:58
Папа Франциск - 5 май 2024 г.

Папа Франциск е в критично, но стабилно състояние

В медицинския бюлетин, публикуван от пресслужбата на Светия Престол, се съобщава, че: "Клиничните състояния на Светия отец остават критични, но стабилни. Не са настъпили остри респираторни епизоди и хемодинамичните параметри продължават да бъдат стабилни". Направена е планова компютърна томография за радиологично проследяване на двустранната..

публикувано на 25.02.25 в 21:54
Киър Стармър и Еманюел Макрон

Стармър и Макрон заявиха, че приветстват лидерството на Тръмп в усилията за мир в Украйна

Британският премиер Киър Стармър и френският президент Еманюел Макрон заявиха, че приветстват лидерството на президента на Съединените щати Доналд Тръмп в усилията за постигане на траен мир в Украйна. Това стана ясно след телофонен разговор между Стармър и Макрон.  Говорител на офиса на Стармър допълни, че двамата лидери са повторили позицията..

публикувано на 25.02.25 в 21:50

Приютът за безстопанствени животни в Добрич моли за дарения на хранителни продукти

Общинският приют за безстопанствени животни в Добрич апелира за дарения на хранителни продукти. Заради ниските температури през последните седмици дажбата на настанените там кучета е увеличена и храната им е недостатъчна. Необходими са както консерви, така и суха храна на гранули. Около 80 кучета са настанени в момента в Общинския приют за..

публикувано на 25.02.25 в 20:51

Дамаск: Всички въоръжени групи извън армията са "забранени"

В заключителната декларация на конференцията за национален диалог в Сирия, която се проведе днес в Дамаск, се казва, че всички въоръжени групи извън армията на страната се считат за "забранени", предаде АФП. Сирия призова Израел да се изтегли от нейни територии Участниците призовават и за "монопол върху оръжията от страна на..

публикувано на 25.02.25 в 20:02