Този коментар направи пред БНР лидерът на партия "Български възход" и бивш служебен премиер Стефан Янев.
Дефицитът ни е, че не уплътняваме добре членството ни в ЕС и НАТО, не участваме в тези организации пълнокръвно и пълноценно, категоричен е Янев.
"Трябва да извлечем най-добрия смисъл, интерес на държавата и полза за държавата от членството ни в тези организации. Ако приемем, че Орбан прави това за Унгария и унгарския народ, нямам нищо против да бъда оприличаван на Орбан. И ще търсим подобен тип политика за реализиране и в българската действителност."
Във връзка с отношенията на неговата партия с ПП занапред Стефан Янев декларира, че бъдещото участие на неговата партия във всички видове управление ще бъде "без чертаене на червени линии и без дълбаене на червени ровове".
"В политиката всичко е възможно, но при ясни правила и прозрачна процедура, така че гражданите да знаят какво се случва. За да няма обвинения, че се създава поредното задкулисно споразумение. 30 години се опитваме да правим едно и също и очакваме различен резултат. Мисля, че е време да правим по-различни неща", подчерта експремиерът в предаването "Поритически НЕкоректно".
Според него енергийната сигурност на държавата е сред най-големите предизвикателства не само на служебен, но и на редовен кабинет, а снабдяването с газ трябва "да бъде изгодно за всички нас" – трябва да имаме обезпечени количества на разумна цена.Нито служебно правителство, нито което и да е друго управление "обича да му се вменяват тези, концепции за управление, да се менторства", смята бившият служебен премиер.
По думите му е рано е да се дават оценки дали служебният кабинет се държи реваншистки или прагматично.
Запитан трябва ли служебното правителство да направи ревизия на предишното, Стефан Янев посочи, че "при цялата палитра от проблеми за решаване вероятно няма да имат време за ревизия".
"Ако могат, ще направят. Ако не могат, ще се опитат да решат проблемите на ежедневието. Понякога няма възможност за ревизия в пълния смисъл, но все пак се прави начален анализ на състоянието. Той е отправната точка, от която се гради по-нататък."
Цялото интервю слушайте в звуковия файл.
Две години след опустошителното земетресение в Турция всички усилия са насочени основно към възстановяване на жилищата на пострадалите. Знамената в Турция на 6-и февруари бяха свалени наполовина в памет на загиналите над 53 хиляди души. За оцелелите все още не е ясно кога ще има възстановяване на живота такъв, какъвто е бил преди. Две..
Доналд Тръмп и Володимир Зеленски ще се срещнат идната седмица. Поне такова очакване изрази американският президент вчера. Тази среща може да се окаже съдбоносна за Украйна. От нея, най-малкото, ще зависи с каква нагласа Тръмп ще отиде на многократно вече анонсирания разговор очи в очи с Путин. Допреди броени дни украинците все още чакаха..
След бедствието на века, както самите турски власти определиха земетресението, поразило страната пред две години, усилията днес са насочени към възстановяване и към нова глава в тази история, озаглавена "солидарността на века". По строежите, изградени с държавно финансиране, се работи по 24 часа в денонощието, твърдят местните и национални и..
"Ситуацията беше страшна, апокалиптична. Атмосфера на смърт се усещаше навсякъде". Това са спомените на Нора Чолакова, кореспондент на БТА в Турция, след като на 6 февруари 2023 г. южната ни съседка беше поразена от трус с магнитуд 7,7 по Рихтер. Бедствието е едно от най-опустошителите земетресения в историята на Турция – загиналите са над 53..
Община Поморие оттегли предложението си за подмяна на 63 стари дървета в центъра на града с нови. Седмица след първата среща с жителите на Поморие, на която беше представена идеята, заради създалото се напрежение Общината организира втора среща. Снощи, в новото читалище на града, кметът Иван Алексиев предложи един демократичен подход за..
Две години след опустошителното земетресение в Турция страната си е поставила амбициозната цел до края на 2025 г. всички хора, които все още живеят във фургони и контейнери, да бъдат настанени в нови жилища. Само времето ще покаже доколко това е постижимо. В 4 часа и 17 минути на 6 февруари 2023 г. южната ни съседка беше поразена от трус с магнитуд..
Родителите да не дават електронни устройства на децата си преди да навършат 4 години и да имат поне 1000 думи в речника си. Това апелира логопедът Ива Александрова, специалист по ранно детско развитие. " Стават все повече децата, които не могат да се хранят самостоятелно на 3-4 години, не могат да дъвчат, не могат да говорят, не могат да..
Бюджетът трябва да бъде балансиран и истински, няма да настояваме за 3% дефицит и не смятаме, че ако не сме готови за еврозоната, трябва да влизаме в..
Информационният поток от прокуратурата към определени жълти медии не е спирал. Напоследък този поток е и към външни на системата лица , които..
Историята на Националната художествена академия е показана в изложба , която може да се разгледа до 9 март в галерия "Академия" на ул. "Шипка" 1 в..