"Не очаквайте от мен незаконни арести“, така служебният вицепремиер и МВР министър Иван Демерджиев отговори на въпроса как оценява ареста на Бойко Борисов, направен от предшественика му Бойко Рашков
Демерджиев каза: "Аз не бих направил такъв арест. Не очаквайте от мен незаконен арест. Така мога да го оценя ареста. Арести трябва да се правят само тогава, когато са налице законовите предпоставки за това, независимо на кого. Не искам да коментирам чужди действия. За моите винаги ще нося отговорност".
След срещата при президента Румен Радев за организацията на изборите на 2 октомври вицепремиерът Демерджиев каза, че задачите са ясни - да се противодейства на купения и корпоративен вот, като има изготвен план за това, ще се ползват и СРС та, каза МВР министъра и допълни:
"Ще използваме целия ресурс на МВР и на службите, с които сме във взаимодействие. Ние няма да викаме партийни активисти, за да ги предупреждаваме, но ако има данни за лица, които извършват правонарушение, престъпление или се готвят да извършват такива, ще викаме, но партийни активисти няма да викаме. Не се притеснявайте за това. Мотивирани сме да осигурим равни и честни условия на всички участници в изборния процес. Ситуацията е много динамична. Не забравяйте, че МВР има много отговорности, мигрантският натиск се засилва с всеки ден в момента. Така ще направим, че да изтеглим хора от границата, на тяхно място да вкараме хора от Министерство на отбраната и да обезпечим максимално необходимия личен състав, който да позволи не само провеждане на изборите, но и тези дейности по установяване, и както казах, наказване на хората, отговорни за купения и манипулирания вот".
Изпълнителният директор на "Булгартрансгаз" Владимир Малинов заяви, че никой не му е оказвал натиск - нито политик, нито партия, свързан с проекта за разширението на газохранилището в Чирен. Европрокуратурата с информация за временното отстраняване на Теодора Георгиева МВР не е препятствало разследване на Европрокуратурата срещу бившия..
50 лв. ще получат за Великден хората с най-ниски пенсии- до линията на бедност 638 лева. Това обяви министърът на финансите. Добавката ще получат 687 000 възрастни хора. Очаквайте подробности!
МВР ще проведе комплексна проверка в районното управление във Велинград. Това обяви в Народното събрание министър Даниел Митов, който бе изслушан по повод изтеклите записи от предполагаемия архив с компромати на изчезналия Петьо Петров, известен като Пепи Еврото. Гражданското движение "БОЕЦ" и разследващият сайт BIRD разпространиха запис от..
Израел е обстрелял позиции на "Хизбула" в Южен Ливан. Това обяви отбранителният министър Израел Кац, след като по-рано противовъздушната отбрана на държавата прихвана две ракети, изстреляни от същия район. От проиранската групировка отговориха, че нямат общо с обстрела и остават ангажирани с условията на примирието с Тел Авив, което..
Руски дронове са поразили складове и административна сграда на газова компания в централния украински регион Полтава. Обстрел с един ранен е имало и срещу Одеса, а с ирански дронове-камикадзе е атакувано място за производство на украински безпилотни апарати в Харков. Същевременно Москва обвинява Украйна за няколко нападения по енергийната ѝ..
В София за четвърти пореден път излизат на протест под надслова: "Срещу безхаберието на пътя в Княжево", организиран в социалните мрежи от Гражданска инициатиатва "Княжевецъ". Акцията е планирана за 18 часа, на кръстовището на булевард "Цар Борис Трети" и Панорамен път. По отсечката минава натовареният трафик към Перник. Исканията на протестиращите..
През април природният газ да поевтинее с 14,3 процента. Това предлага на енергийния регулатор изпълнителният директор на "Булгаргаз" Веселин Синабов. "Очакваната цена за месец април е с приблизителен размер на 75 лева за мегаватчас. Причината за значителното намаление на цената на природния газ са съответно по-ниските заявки за..
София е с традиции в градоустройството, имала е канална мрежа, водопроводна, преди 2000 години, а сега градски тоалетни няма . Това каза в..
Става дума за едно набеждаване , посочи пред БНР Димитър Иванов, професор по "Национална сигурност и лидерство" в УниБИТ, бивш офицер от Държавна..
Важните теми са какво правим с корупцията. Но не задаваме корупцията като въпрос, защото тя властва на всички възможни нива . Това коментира пред БНР..