Американският президент Джо Байдън преоценява отношенията на страната си със Саудитска Арабия след решението на ОПЕК+ от миналата седмица да намали добива на петрол.
"Ще има последствия" за Саудитска Арабия след решението", закани се Байдън в интервю за телевизионния канал Си Ен Ен. Той не уточни какви решения могат да бъдат взети. Запитан от водещия Джейк Тапър доколко реалистично според него е Путин да използва тактическо ядрено оръжие, Байдън отговори: "Не мисля, че ще го направи". Държавният глава е на мнение, че: "Путин е рационален актьор, който е допуснал значителна грешка в изчисленията си".Председателят на комисията по външна политика към Сената Робърт Менендес призова вчера за замразяване на отношенията със Саудитска Арабия, съобщи Асошиейтед прес.
Агенцията припомня, че преди четири дни оглавяваната от Саудитска Арабия и Русия група ОПЕК+ обяви намаляване с два милиона барела на ден добива на петрол. Това ще повиши цените на петрола на световните пазари и ще позволи на Кремъл да продължи да поддържа финансово своята осеммесечна инвазия в Украйна, коментира Асошиейтед прес.
Граждани се събраха на протест София с искане на максимални присъди за двамата задържани, обвинени в насилие над животни. Садистичното отношение към животни, за които ГДБОП задържа по-рано 26-годишната жена и 35-годишния мъж предизвикаха гнева на много хора, които се събраха пред Съдебната палата. Някои от тях бяха довели и своите домашни..
Министерството на здравеопазването е създало организация за оказване на медицинска помощ при необходимост на пострадали при пожара в Северна Македония, съобщиха от здравното ведомство след трагичния инцидент в Кочани, където при пожар в дискотека загинаха над 50 души. Министерството на здравеопазването е сформиран щаб, ръководен от министъра..
Топлото време и небрежност запалиха първите за сезона пожари в Гърция. Няма пострадали хора. Високите температури и неспазване на наредбата за забрана за палене на огън на открито предизвикаха първите пожари в Гърция. На остров Закинтос втори ден се борят с няколко горски пожари, предизвикани от фермери, които са палили огън на нивите. Гаси се..
"Ние ще гласуваме против всички предложения за регулаторите. Не е моментът сега, в мътните води да се избират толкова важни органи". Това заяви пред БНР Радостин Василев, лидер на партия МЕЧ. Той коментира влизането на "Величие" в парламента. "Ще видим дали ще може да работим с когото и да било. Аз очаквах едно, пък в този парламент се..
Четири големи пожара продължават да гасят огнеборци, горски служители и доброволци в област Ловеч, където през последното денонощие заради силния вятър и високите температури са възникнали 30 пожара. От пламъците са спасени къщи в няколко населени места, няма пострадали хора. През цялата нощ екипи на пожарната, горски служители и доброволци са..
Случва се поредна атака срещу изборния процес . Това заяви пред БНР Деница Сачева, заместник-председател на ПГ на ГЕРБ-СДС. "Случва се поредна загуба на доверие в изборните комисии и онова, което се случва по време на изборите. Затова е повече от ясно, че трябва да има широка дискусия по Изборния кодекс, за да върнем доверието на гражданите в..
България споделя болката на гражданите на РСМ за пожара в Кочани, при който загинаха и бяха ранени много хора, написа в профила си в социалната мрежа X президентът Румен Радев. В разговор с президента на РСМ Гордана Силяновска Радев е изразил съболезнования на семействата, загубили свои близки. "В контакт съм с премиера Желязков и България е готова да..
Сега да се направи демократично, да се върне Конституцията, да има служебни правителства, нови избори, ако има кой да им гласува, и президентът..
Може да говорим за опити за прекратяване на огъня, но със сигурност – не за край на войната . Това мнение изрази пред БНР Весела Чернева,..
Положението върви натам, че избори може би предстоят! Това прогнозира пред БНР социологът Андрей Райчев и коментира: " Настъпва хаос благодарение..