Пострадалият при побой секретар на българския културен клуб в Охрид - Християн Пендиков беше посетен във Военномедицинска академия от министрите на външните работи на България и на Република Северна Македония - Николай Милков и Буяр Османи.
След като го посетиха Николай Милков каза, че ситуацията не би трябвало да продължава по този начин. България твърдо настоява да бъдат наказани извършителите на това деяние, изтъкна той и поиска да приключи безнаказаността и на други подобни деяния, които пораждат ново насилие.
"Ситуацията не би трябвало да продължава по този начин. Да се приключи с тази атмосфера на безнаказаност, която ражда ново и ново насилие. Черни традиции, които се свързват исторически с Македония, на палежи, на стрелби, на насилие над хора, нямат въобще място в Европа. Ние сме изключително загрижени за това. България няма да отстъпи от защитата на правата на нашата общност, която са хора с достойнство. За съжаление, нещата не вървят добре", каза той.
Колегата му Буяр Османи увери, че македонските власти не толерират подобни случаи на насилие. И допълни, че подобни неща не трябва да се случват, независимо от това какви са възгледите на гражданите на РСМ.
"Градим добри отношения с Република България", каза Османи и допълни, че хората, свързани с тазседмичния побой над Пендиков са идентифицирани.
Той обаче припомни, че български политици са идвали в РСМ и поиска да няма провокации при такива визити.
Израел изпрати делегация в Кайро за разговори за евентуално удължаване на първия етап от примирието в Ивицата Газа, който изтича утре. Израелският външен министър Гидеон Саар посочи, че пратениците ще търсят възможност за договаряне на анекс към споразумението за прекратяване на огъня, което влезе в сила на 19 януари. "Вече заявихме, че сме..
Голяма стачка блокира Гърция. Провеждат се демонстрации в памет на жертвите от железопътната катастрофа преди две години до град Лариса. Опозицията иска оставката на правителството. Национална стачка в Гърция за втората годишнина от влаковата катастрофа с 57 жертви Цялата страна е блокирана от протести. Във всички градове на Гърция има..
За първия ешелон на властта ние приемахме да нямаме, но за втория и третия ешелон трябва да се водят обсъждания на базата не на квотен принцип, но всички четири субекта е редно и коректно да имат своите представители, каза председателят на парламентарната група "Демокрация, права и свободи" - ДПС (ДПС-ДПС) Джевдет Чакъров в кулоарите на парламента. В..
Крайният срок за завършване на последния лот 8 от автомагистрала "Хемус" е декември 2029 г. Това съобщи министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов по време на изслушването му в НС. "Това е хипотеза, че се издават своевременно документите. Разрешителните за строеж своевременно се започва работа и няма прекъсваемост на..
"БСП - Обединена левица" застава зад своята номинация – Росен Карадимов да бъде председател на Комисията за защита на конкуренцията, обяви депутатът Кирил Добрев: Росен Карадимов е номинацията на БСП за председател на КЗК Карадимов с широка подкрепа от бизнеса и синдикатите за председател на КЗК Петков: Карадимов се е справил "добре" с..
Комисията по правни въпроси в Камарата на представителите в американския Конгрес изпрати писмо до 8 водещи интернет компании, с което поиска от тях подробности за комуникацията с правителствата на други държави относно - цитирам "съгласуването с техните закони, свързани с цензура, информационни регулации, съдебни заповеди и други властови..
Старши комисар Захари Васков е новият директор на Главна дирекция Национална полиция. Той е бил назначен на поста от вътрешният министър Даниел Митов. До момента той бе заместник-директор на ГДБОП. Новият ръководител на Националната полиция бе представен пред служителите й лично от замeстник-министър Любомир Йосифов. Пред състава на..
В световната статистика Украйна не фигурира в момента с добив на редкоземни елементи , но има възможности тепърва да се разработят подобни находища ,..
Проектобюджетът за 2025 г. е узаконена форма за купуване на гласове . Това каза пред БНР икономическият анализатор Кузман Илиев, лидер на партия..
Има кампания за ползите от еврото, а защо няма кампания за вредите от еврото? Това каза пред БНР депутатът от "Възраждане" Виктор Папазов и цитира..