Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Време е за смелост, каза депутатът от ПП

Андрей Гюров: Това беше парламентът на пропуснатите възможности

"Граждани, не сте сами, с вас сме! Ние няма да се откажем"

Снимка: Ани Петрова

Това беше парламентът на пропуснатите възможности, заяви в декларация от трибуната на Народното събрание Андрей Гюров от "Продължаваме промяната". 

Добрата новина е, че най-после групите са ясни:

"Малцинството вътре и мнозинството вън вече знае, че можем да живеем по-добър живот, че вашето нормално не е европейското нормално, че има бъдеще, в което успехът не зависи от това на кого си човек, здравето не зависи от това дали имаш връзки в болницата, училището възпитава таланти, а справедливостта не е резултат от това на кого главният прокурор казва "шефе"".

"Това НС остана в опозиция на бъдещето. В един все по-дигитален свят то ще остане като парламент на хартията", отбеляза депутатът от ПП. Според него този парламент ще се помни с промените в Изборния кодекс: 

"Тези промени станаха символ на този парламент. Нарушение на правилника, на законите, на Конституцията, унищожаване на машинното гласуване, а всъщност узаконяване на изборните злоупотреби".

Андрей Гюров изброи законите, за които не се намери време и желание за промени.

България отново е и ще продължава да бъде на европейското дъно по индекс за корупция, смята той. 

Според него за депутатите от ГЕРБ, БСП и "Възраждане" е било важно да сеят страхове и да бягат от отговорност. 

Освен изоставането от целта Шенген и задачите по ПВУ, изоставаме и с готовността за еврозоната, подчерта още Гюров и добави:

"Това НС, което се провали в основните си задачи, няма да ни липсва. Сред приоритетите не бяха Шенген, еврозоната, съдебната реформа, повишаването на качеството на живот на българските граждани. Най-голямата опасност е да бъдем превзети от гняв и отчаяние". 

"България заслужава повече. България може повече. Съдбата помага на смелите, а страхливите отказва. Време е за смелост. Нека погледнем напред, какво ни предстои - предстои ни да намерим онова, което ни обединява, да посочим цели и да кажем категорично "Знаем къде искаме да отидем, знаем стъпките, които трябва да направим". Да се захванем за работа, да направим промените. Да покажем на хората, че ги чуваме и работим по техните проблеми".  

"Граждани, не сте сами, с вас сме! Ние няма да се откажем! Надеждата за промяна ще живее и ние ще я постигнем, продължавайки заедно", каза в заключение депутатът от ПП.


По публикацията работи: Анастасия Крушева

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Кипър

Неофициална конференция по Кипърския въпрос започва в Женева

В Женева днес и утре се провежда неофициална петстранна конференция по Кипърския въпрос. Значението й се засилва от геополитическите събития в по-широкия регион на Източното Средиземноморие и развитието на евро-турските отношения. Конференцията бе свикана и се провежда под егидатата на генералния секретар на ООН Антонио Гутериш. В нея участват..

публикувано на 17.03.25 в 05:27

Визовият статут на принц Хари в САЩ е поставен под въпрос

Документите, свързани с имиграционния статут на принц Хари в Съединените щати, трябва да бъдат оповестени публично до вторник, постанови американски съд, съобщи "Скай нюз". Съдия Карл Никълс нареди документите, свързани с молбата за американска виза на херцога на Съсекс, да бъдат публикувани като част от текущо искане за това на базата на Закона за..

публикувано на 17.03.25 в 05:23
Британският министър-председател Киър Стармър

Неофициално: 35 държави са се съгласили да подкрепят Украйна

На вчерашната виртуална среща на световните лидери от "Коалицията на желаещите“, посветена на бъдещето на Украйна, чийто домакин беше британският премиер Киър Стармър, е бил обсъден план за мироопазващи сили от над 10 000 войници, съобщи "Сънди таймс“, позовавайки се на високопоставени правителствени източници. Неделното издание съобщи, че..

публикувано на 16.03.25 в 19:49

Болница в Солун прие пострадали от пожара в Кочани

В болница в Солун пристигнаха тежко пострадали от пожара в дискотека в Кочани. Гърция е в готовност да окаже всякаква помощ на правителството в Скопие. 7-дневен траур за жертвите от Кочани е обявен в Северна Македония В многопрофиланата болница "Папаниколау“ в Солун пристигнаха три линейки с пострадали в инцидента от дискотеката "Пулс“..

публикувано на 16.03.25 в 19:42

Още 8 от пострадалите в Кочани ще бъдат изпратени за лечение в България

Министърът на здравеопазването на Северна Македония Арбен Таравари заяви, че пострадалите в пожара в Кочани, приети за лечение в здравни заведения, са в общо добро състояние. Над 50 са жертвите на пожара в РСМ Таравари посочи, че след първите осем се очаква още шестима пациенти да бъдат изпратени в България: "В България са изпратени 8 пациенти,..

публикувано на 16.03.25 в 19:13

Избирателната активност в община Две могили към 17:30 часа е 38,51%

Избирателната активност в община Две могили, област Русе, към 17:30 часа е 38,51 процента. Гласували са 2576 души от общо 6689 с право на вот. Това съобщи за БТА председателят на Общинската избирателна комисия (ОИК) Анелия Петрова. Избирателната активност в община Две могили към 12:30 часа е 24,43% Тя обясни, че активността е по-ниска..

публикувано на 16.03.25 в 18:41