Това каза в интервю за БНР инж. Богдан Милчев, основател на Института за пътна безопасност. Според него "общественият контрол трябва да залегне в управлението на нашите пътища" и докато няма публичност, никога няма да се справим с безопасността по нашите пътища.
Днес Институтът за пътна безопасност организира дискусия на тема "Мисия безопасни пътища", в която ще се включат и бивши министри на регионалното развитие. Настоящият служебен министър Иван Шишков вчера е оттеглил съглбасието си за участие в дискусията.
"Министър Шишков се изявява като борец срещу тежките проблеми по нашите пътища. (…) Вчера в 5 часа се уплаши да участва в тази дискусия. На 28 февруари той взе пробите от Северната тангента и доволно потриваше ръце. Какво се случи, че той не иска да застане лице в лице с предшествениците си, които той критикува", коментира Богдан Милчев в предаването "Преди всички". По думите му "министър Шишков бяга по тъча" и това е доказателство, че "текат много тежки корупционни процеси".
Милчев зададе конкретни въпроси на Шишков, свързани със строителния предприемач Велико Желев, като заяви, че имат достоверна информация, че след вземането на пробите от Северната тангента Желев бил нахлул в кабинета на Шишков. Защо собственици на фирми ходят в кабинета на министъра, докато при предишни министри не искаха да отидат, попита още Богдан Милчев.
В общественото пространство от месеци насам публично се говори, че "Хидрострой" е една от малкото фирми, които имат работа по пътищата на България при управлението на министър Шишков, посочи Милчев.
"Това не го отрече в интервюто си след като излезе от ареста и г-н Желев."
"Откакто министър Шишков управлява, основният паричен ресурс се насочва към тази фирма", допълни Милчев.
"Имам чувството, че министрите в служебното правителство някой ги спира да стигнем докрай", изрази предположение той, запитан има ли разнобой между Иван Шишков и Иван Демерджиев по казуса "Велико Желев".
Нивата на корупцията в МРРБ са такива, че след изборите това министерство ще бъде "разпаднато", смята Богдан Милчев.
Той разказа още, че министър Иван Шишков "услужливо" е осуетявал вземането на проби от пътища, за които преди това е обещавал съдействие.
"Лот 1 на "Хемус" – там е строил отново "Хидрострой", магистрала "Европа" – отсечката, която току-що беше пусната в експлоатация, магистрала "Тракия" от Чирпан до Стара Загора, пътят Ботевград – Видин. Той саботира вземането на тези проби, за които бяхме ангажирали международна лаборатория. Той ни саботира и имаме документи, които днес ще предоставим на медиите."
Цялото интервю слушайте в звуковия файл.
България е много далече от Санторини и за нас не е сеизмичен източник. Не е дълбок източник, какъвто е Вранча. Тук става дума за дълбочина на 10 км. и трусовете имат локално влияние. Дълбоките от типа Вранча, Хималаите, около Япония и Чили - те могат да причинят явления в широк диапазон. В Санторини са плитки събития. Това коментира..
Диагностицираме все по-млади жени с рак на гърдата в късен стадий . Това съобщи в подкаста на БНР "В центъра на системата" д-р Ваня Митова , началник на Отделението по хирургия на гърда и реконструктивна хирургия в УСБАЛ по онкология "Проф. Иван Черноземски". Цялото интервю на Гергана Хрисчева с д-р Ваня Митова може да чуете в подкаста на..
Фентанил може да бъде поръчан през интернет така, както си поръчвате пица. Това обясни пред БНР психотерапевтът Желяз Турлаков. "Използва се при примесите на новите вещества. Идва основно от Китай". Турлаков посочи, че приветства инициативата на Доналд Тръмп за налагане на тежки мита на Мексико, Канада и Китай заради трафика на фентанил...
Има ли шанс българи да получат държавно финансиране за обучение в чужбина? Темата повдига 12-окласникът от Софийската математическа гимназия Борис Михов, носител и на отличието "Джон Атанасов", който не крие недоволството си от липсата на възможност държавата да помогне с финансиране, за да отиде той като студент в чужбина...
Университетски преподаватели, които са дисциплинарно уволнени от Великотърновския университет, Стопанската академия в Свищов и Тракийския университет в Стара Загора, създадоха сдружение за академична етика и реформи във висшето образование . Те не търсят лично възмездие, а настояват за законодателни промени и търсят срещи със Съвета на..
На празника Голяма Богородица през 1934 г русенци за първи път чуват камбанния звън на храма "Успение Богородично". От 90 години църквата стои на мястото си, но вече има нужда от ремонт. Преди век никой не си е представял, че квартал "Възраждане" на Русе ще бъде един от най-населените, с много жилищни блокове и изключително привлекателен..
В момента активно се обсъжда идеята за т.нар. споделено родителство . Това обясни пред БНР Георги Еленков от Националната мрежа за децата. "Има три входирани законопроекта в НС . Идеята им е да се направи поправка в Семейния кодекс и съдът да постановява и на двамата родители да упражняват родителските права, когато желаят да бъдат титуляри на..
Ролята на тези управляващи не е да изправят държавата на крака, първата им грижа е да се наместят те! Това мнение изказа пред БНР политологът Слави..
Държавата има проблем с прозрачността, вече сме във втората четвърт на XXI век, и в администрацията, като Министерството на финансите нямаме дори..
Да не се инвестира в имоти, защото при влизането в еврозоната, когато и да стане това, цените им ще паднат до 20%. Това е съветът на финансовия..