Тя обясни как е била създадена кошницата с основни продукти – между 50 и 100, с твърди цени, чрез договаряне между държавата и търговските вериги. Френската държава използва и хранителен чек за социално слаби семейства.
Друг вариант са хранителните кооперативи – семейства, които се обединяват в поръчване на храна на едро.
"Французите са много практичен народ. Когато става въпрос за икономическата им стабилност, се кооперират. Във Франция всеки от фермерите участва в 1-2-3 кооперации."
Работят и верига магазини "Прясно от място", които предлагат продукти, произведени в 50 км диаметър. Кметствата събират ресторантьори и управители на столове и ги призовават да купуват тези продукти. Така се спестява от транспорт и се стимулира локалното производство.
"Тук е въпрос на социална отговорност. Задължения няма. Французинът, ако се опитате да му наложите нещо отгоре, излиза на улицата и пали кофите за боклук."
Франция осигурява само 40% от консумацията си на агнешко. "Това беше много хубава пазарна ниша за нас. Няма организация, която да събира агнетата и да ги изнася", коментира Александрова.
В един момент, ако се получи дефицит на храни в България, българинът ще започне да си произвежда, убедена е Мила Александрова.
Повече чуйте в звуковия файл.Събирането на монети е страст. Правейки колекция, хората си купуват тази емоция. Думите са от едно интервю преди години на нашия специален гост в „Изотопия“. Той е посветил времето си и цялото си същество на нумизматиката - колекционирането на монети. На вашето внимание: Петър Неделев, председател на Нумизматично дружество "Филипопол“ ...
Скалните култови паметници на Добруджа оживяват в нова книга на проф. Георги Атанасов. Над 100 обекта разкриват духовния и историческия пейзаж на региона от античността до Средновековието. Авторът на книгата - проф. Георги Атанасов, е археолог и изследовател, проучващ от десетилетия култовите обекти по поречията на Суха река и Канагьол...
В дните, в които се поздравяваме с вяра във Възкресението, ще ви срещнем с хора, които с вяра и много работа се опитват да възкресят рухналите под напора на времето църковни сгради. Става дума за един фото - проект и десетки храмове в страната, за будни хора, хванали се за ръце. Нагледали сме се на православни храмове, изтърбушени и..
Дарителска кампания набира средства за изграждане на православен храм в плевенското село Тученица. Местните хора са пожелали новият храм да носи името на Света Параскева . Градежът вече е в ход, но са нужни още средства за завършването на храма. За каузата е организиран благотворителен концерт, каза Борислав Ботев, един от организаторите на..
Група доброволци откриха и възродиха за вярата забравена скална килия, обитавана от монаси още през Средновековието. Това се случва в русенското село Красен, сгушено в скалния венец на природния парк "Русенски Лом". Името на село Красен не е непознато за хората от цялата страна. Нека припомним, че то е "родното място" на пастет "Апетит",..
„През грапавините към звездите“ ще поеме група деца, които учат в столични училища. Български ученици с награда от конкурс за проектиране на космическа колония През юни те ще защитава своя проект за селскостопанска структура за отглеждане на растения в космоса - „Галантус“ пред Националното космическо общество в САЩ. Защото са..
Божият кръст беше издигнат вчера - на Велика събота, в разрушеното ромско гето в столичния квартал "Захарна фабрика". В началото на седмицата незаконните постройки бяха разрушени. Жителите на махалата посрещнаха Възкресение Христово под открито небе, с вяра в сърцата си. Убедени са, че Бог е милостив. "Най-важното, което сме..
Доналд Тръмп има сериозен дневен ред в отношенията си с Путин. Това са преди всичко лични отношения, опосредени от личен пратеник на президента..
Цялото интервю на Диана Янкулова с Георги Георгиев в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.
Цялото интервю на Диана Янкулова с Тодор Тагарев в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.