"Той е кух отвътре, има много голямо пространство. Качили сме снимки, да се види от всеки. Ако бъде оставен да бъде изрисуван, ще бъде продължение на естествен процес, подхванат от хората в София, не само от нас. Още през 90-те години, по време на промените, паметникът е издраскан. По този начин да свалим този фалшив ореол около него. Защото никой не драска по "Александър Невски" или дори по Паметника на Цар Освободител. Драска се по този паметник. Другите паметници не са така издраскани и вандализирани, както той", обясни пред БНР представител на групата Destructive Creation.
Преди време анонимните бяха изрисували скулптурите от паметника като герои на попкултурата.
"Отново бихме изрисували фигурите като супергерои", декларира представителят, като допълни, че си представят "войника на върха като супермен".
Разрушаването на паметника няма да се хареса на тези, които искат да го запазят. Оставането му ще бъде компромисен вариант, смятат от Destructive Creation.
"С един такъв "музей на терора" ще запълним едно липсващо петно. Нямаме такъв музей. Няма такова официално място, с което страната ни да признава, че се е случило. (…) Живеем във време, в което за младите хора Тодор Живков е герой. Това е изкривяване, което с бутането на паметника няма да бъде премахнато, но с един музей, атрактивен, ще свалим ореола както около самия паметник, така и около режима."
"Да си купиш изкуство като от вендинг машина" – така анонимните от Destructive Creation виждат бъдещето на Паметника на Съветската армия, ако бъде превърнат в съвременен по думите им музей.
Повече по темата чуйте в звуковия файл.
Първият изтребител Ф-16 Блок 70 за българската армия беше посрещнат с тържествена церемония в Трета авиобаза край пловдивското село Граф Игнатиево. Представянето на новия изтребител за българските военновъздушни сили стана на церемония, в която участваха премиера росен желязков, министърът на отбраната, цялото военно ръководство, както и..
Депутати от парламентарната група ДПС-ДПС се събраха днес в централата на партията в центъра на столицата. Това се случва след снощните скандали между представители на политическата сила и полицията в квартал "Бояна". Около 11:00 привърженици на парламентарната група на ДПС-ДПС се събраха централата на ДПС на столичния булевард "Александър..
Над 20 души са убити при руски удар срещу северния украински град Суми днес, съобщи и.д. кмет Артьом Кобзар, цитиран от Ройтерс. "Руснаците удариха град Суми с ракети, убити са цивилни", съобщи Андрий Ермак, шеф на кабинета на украинския президент, в пост в Х. Американският пратеник Стив Уиткоф се срещна с Путин в Санкт Петербург..
БСП вече се подготвят за президентските избори. И следващият кандидат за държавен глава на левицата може да бъде жена – Ваня Григорова, Илияна Йотова или "имаме много такива дами в БСП" , каза зам.-председателят на БСП и председател на БСП-София Иван Таков в интервю пред БНР. "След 2 мандата на Румен Радев към нас ще има големи очаквания...
Две израелски ракети са ударили сграда в основна болница в Газа днес, унищожавайки спешното отделение и рецепцията и нанасяйки щети на други структури, съобщиха медици за атаката, за която Израел съобщи, че е срещу бойци на "Хамас", използващи лечебното заведение, предаде Ройтерс. Здравни служители в арабската баптистка болница "Ал Ахли"..
Трима служители на затвор бяха нападнати от Хашем Абеди, брат на атентатора-самоубиец в Манчестър Арена преди 8 години, когато загинаха 22 души на концерт на Ариана Гранде. Полицията за борба с тероризма пое разследването. Асоциацията на служителите в затворите съобщи, че 28-годишният Хашем Абеди - братът на Салман Абеди - е хвърлил горещо..
Зад тежките пътни инциденти, които правителството ще се опитва да ограничи, стоят човешки съдби . Учителката по информатика в математическата..
България след Освобождението е проявявала няколко пъти форми на субектност – Съединението, двете балкански войни. Всичко това завършва с две..
Исканията ни са мирни, справедливи и честни - човешки искания - право на живот и да не се налага да излизаме, за да го искаме. Това заяви пред..