В Гърция отчитат напредък в осигуряване на достъп до плажовете на хора с увреждания. Според медийни публикации резултатите от програмите в тази насока са довели до допълнителен приток на туристи.
Над 200 гръцки плажа са с модерни съоръжения за свободен достъп до плажа на хора с двигателни проблеми. Това съобщават от министерството по туризъм. Много туристи от цял свят предпочитат почивка именно на гръцки остров, където лицата с ограничена подвижност сами без чужда помощ могат да почиват на брега на морето, коментират от туристическите агенции.
Корфу, Крит и Сирос са островите, предпочитани от този тип туристи.
На много археологически паметници също има оборудвания за хора с увреждания, което предлага туристическа Гърция.
В рекламните каталози се посочват точно местата, където възрастни хора и такива с двигателни проблеми могат да почиват самостоятелно.
Приоритет на общините е финансиране на свободен достъп до обществени места на хора със здравни проблеми, което е обща програма на две министерства - социалното и на здравеопазването.
Собственици на ресторанти и заведения настояват да се свали до 9 процента и да се запази като постоянна ставката по ДДС. От бранша предупреждават за протести, ако искането им не бъде взето предвид при гласуването на държавния бюджет. Те искат среща с лидера на партията-мандатоносител Бойко Борисов и с участниците в Съвета за съвместно..
От днес в Обединеното кралство групите в социалните медии, търсачките и приложенията за съобщения ще бъдат уведомени да въведат строги мерки за бързо премахване на незаконни материали и намаляване на риска от такова съдържание, съгласно новите правила на британския медиен надзорен орган "Офком", съобщи "Файненшъл таймс". От днес "Офком" ще..
14 от пострадалите при пожара в дискотека в македонския град Кочани в събота срещу неделя са приети за лечение в България. От "Пирогов" отправят призив за кръводаряване за пострадалите. Осем са в болница "Пирогов", съобщи директорът д-р Валентин Димитров. Сред тях има три деца: две момичета и едно момче, на по 15 и 16 години. Най-възрастният..
Министрите на външните работи от Евросъюза ще обсъдят хода на войната в Украйна на днешното си заседание в Брюксел. Те ще проведат и видеоразговор с украинския си колега Андрий Сибиха. Отношенията ЕС-САЩ, ситуацията в Близкия изток, Сирия и Иран също са теми в дебатите. България ще бъде представена от министъра на външните работи..
Общинската избирателна комисия на Столичната община обяви за избран кмет на район "Оборище" още на първи тур Георги Кузмов, издигнат от ПП-ДБ. Той е получил 3592 действителни гласа. ВАС окончателно отстрани Георги Кузмов от поста кмет на район "Оборище" За кмет на кметство Доброславци е избран Росен Николов, издигнат от "Възраждане" ...
Министърът на земеделието Георги Тахов ще даде в Пловдив старт на националната информационна кампания за приема на заявления по директни плащания за 2025 г. Кампанията ще се проведе от днес до 9 април, като са предвидени срещи със земеделските производители във всички областни градове, а графикът на срещите е публикуван на сайта на..
В държавните психиатрични отделения и болници от днес започват протести с искане за по-добри условия на труд. Основен проблем е нуждата от увеличение на заплатите. Демонстрациите ще продължат до сряда. Директорът на психиатричната болница "Св. Иван Рилски" д-р Цветеслава Гълъбова предупреди пред БНР, че психиатричната грижа у нас е пред..
Може да говорим за опити за прекратяване на огъня, но със сигурност – не за край на войната . Това мнение изрази пред БНР Весела Чернева,..
В тази среда на разграждане на държавността Конституционният съд се оказа един от малкото стожери на самата държавност . Българското задкулисие не..
Дано целта на мнозина не е била да делигитимират КС преди неговото произнасяне. Това заяви пред БНР проф. Янаки Стоилов, конституционен съдия,..