Специализираната болница за рехабилитация в Котел престава да работи от утре, 1 юни. Това гласи съобщение публикувано на сайта на лечебното заведение, а обяснението е, че няма персонал. В тази връзка Общинския съвет в Котел прие декларация срещу закриването на болницата и поиска от принципала - Министерство на здравеопазването връщането на персонала в нея.
Председателят на Общинския съвет Христина Чолакова обяви, че специалистите са напуснали, заради неизплатени заплати.
Звук: Настояваме Министерство на здравеопазването да намери механизми, да намери юридическата формула, по която да заплати дължимите към работещите в това лечебно заведение трудови възнаграждения.
Призивът на местния парламент към Министерство на здравеопазването е медиците да бъдат върнати на работа, защото в противен случай болницата няма да може да функционира.
"За това един от апелите ни към министъра на здравеопазването е да се влезе в контакт с бившите работещи, за да могат те да бъдат убедени или мотивирани по-скоро, да бъдат върнати на работа", каза Христина Чолакова.
Тя каза още, че народните представители от областта ще бъдат информирани с цел проблемът да бъде поставен и от парламентарната трибуна. Телефоните на болницата още днес не отговаряха на позвъняванията.
Президентът Румен Радев коментира темата за внасянето на нов вот на недоверие срещу правителството на тема корупция. "Вотът на недоверие е най-силният инструмент на опозицията в една парламентарна република, но нека всяка опозиция си прави сметката за мотивите, с които излиза, защото когато няма сериозни, стабилни мотиви и единство в тази..
Започна голямото великденско пазаруване в Гърция. Има намаления на традиционни стоки за празниците. Властите предупреждават да се внимава при покупка на месо. С удължено работно време от днес са всички магазини в Гърция. За да обслужат клиентите си в събота и неделя, търговските обекти ще са отворени до 21 часа. В сила са намаленията на..
Трима души са арестувани при операция на ГДБОП срещу трафиканти на нелегални мигранти. Арестуваният ръководител на групата е чужд гражданин. Той е с отказан статут на бежанец у нас и е пребивавал на територията на София без регистрация. Установено е, че той е намирал нелегалните мигранти, след което ги е пренасочвал към неговите съучастници..
Бившият лекоатлет Петър Дачев, който беше заловен да превозва 30 кг. кокаин в специално изработен тайник на автомобила си, остава за постоянно в ареста. Според първоначалните оценки на разследващите става дума за наркотик, на стойност близо пет и половина милиона лева, който най-вероятно е бил предназначен за Турция. Оставиха в ареста..
Регистрираните случаи на домашно насилие във Великотърновска област са се увеличили пет пъти за една година. Пострадали са 341 жени, деца и мъже. В предходните години великотърновската полиция отчиташе слабо увлечение на случаите на домашно насилие, но те основно се дължаха на закани, докато през миналата година определящ е ръстът на регистрираните..
КНСБ настоява да бъдат увеличат с 15% заплатите в 7-8 сектора, които синдикатът определя като рискови. Ако това не стане, протестите ще се радикализират, а исканията ще нарастват, заяви президентът на КНСБ Пламен Димитров в Благоевград, където беше открит първият в страната синдикален клуб за срещи и консултации. Според Димитров са нужни между 150 и..
Народното събрание прие на първо четене предложените от правителството законодателни промени, с които хора, подали сигнал или оповестили публично информация за нарушения, ще получат защита. С промените става възможно такава защита да получат и хора, които подават сигнали за престъпления, извършени повече от две години назад във времето...
След "улгартрансгаз" и договора с турската копания "Боташ", разследването в хотели в български ски курорти за предполагаема измама с европейски..
В еврозоната България може да влезе на 1 януари 2026 г. или началото на 2027 г. Средата на годината никога не е ставало и никога няма да стане, защото..
Проблемът е толкова голям, че АПИ нямат правилен ход . Такова мнение изрази пред БНР а рх. Иван Шишков, бивш регионален министър, след като темата за..