Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

От ПП-ДБ оттеглиха от дневния ред на НС текста за Пловдивския панаир

Снимка: fair.bg

От коалиция "Продължаваме промяната"-"Демократична България" оттеглиха от дневния ред на Народното събрание текста за възлагане на министъра на икономиката и индустрията да предприеме всички необходими действия пред "Централен депозитар" АД по вписване на безналичните акции от Община Варна в полза на държавата от капитала на "Международен панаир Пловдив". 

С проекторешението се предлага парламентът да възложи прехвърлянето на над 16 300 000 безналични акции от Община Варна в полза на държавата във връзка с валидно сключен договор за дарение от 2017 година.  

Депутатът от “ПП-ДБ” Даниел Лорер обоснова оттеглянето с мотива, че новият министър на икономиката и индустрията Богдан Богданов е разпоредил да бъде направен пълен анализ на ситуацията с Пловдивския панаир. 

"Искам да изразя адмирации за светкавичните действия на министър Богдан Богданов и демонстрирания ангажимент от страна на неговата институция държавата най-после да влезе в своята функция и да защити своя интерес. Това е важен сигнал към цялото общество и конкретно към пловдивската общественост, че новоизбраният ръководител на институцията ще търси решения на един от най-наболелите проблеми за града още в първите си дни като министър". 

По думите на Лорер ще се търси решение в рамките на закона: “И ще продължим да контролираме действията на всички държавни институции, свързани с казуса”. 

 


По публикацията работи: Венцислав Василев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Над 76 хил. граждани са потърсили съдействие от иституцията на омбудсмана през 2024 г.

Над 76 200 граждани са потърсили помощ, съвет, защита или подкрепа от институцията на омбудсмана през 2024 г. Това става ясно от Годишния доклад на институцията, който бе внесен днес в Народното събрание. И през 2024 г. традиционно най-много остават сигналите и жалбите на гражданите по въпроси, свързани с нарушени потребителски права, като те са над 33%..

публикувано на 31.03.25 в 19:26
Мохамед Халаф

Мохамед Халаф: Към мигранти без разрешен престой не трябва да има толерантност

Надали ще има успокояване на мигрантския поток, защото все още има икономически, социални и политически проблеми в Сирия . Повечето - 95% от тях, са икономически мигранти. От Газа никой не може да напуска. Има организирана група, която действа с властите в Египет и взимат по 5000 долара, който иска да напуска Газа, каза журналистът Мохамед..

публикувано на 31.03.25 в 18:39

Мъжът, убил в Трявна бившата си партньорка, е задържан под стража

23-годишният мъж от Трявна, обвиняем за убийството на бившата си партньорка и майка на децата му, е задържан под стража с определение на Габровския окръжен съд. Мярката за неотклонение бе взета, след като лекарите го изписаха от болницата в подобрено общо състояние. Жители на Трявна се организират, за да помогнат на децата на убитата..

публикувано на 31.03.25 в 18:29
Адв. Иван Петров

Иван Петров: Генезисът на избора на българския европрокурор е порочен и води към Пеевски

Генезисът на избирането на българския европрокурор е порочен и води към Делян Пеевски. Това каза пред БНР адв. Иван Петров, бивш апелативен прокурор на София и подчерта, че не ВСС, не прокуратурата, а правителството решава кого да предложи за европейски прокурор, "така че пипалата не са само в съдебната власт, а са и в изпълнителната ".  "През..

публикувано на 31.03.25 в 18:18
Марин льо Пен напуска съда в Париж преди произнасянето на присъдата - 31 март 2025

Политическа буря във Франция след присъдата срещу Марин льо Пен

Политическа буря предизвика присъдата срещу френската крайнодясна лидерка Марин льо Пен, призната за виновна по делото за корупция и присвояване на европейски средства. Льо Пен получи четири години затвор и 5 г. неизбираемост. Марин льо Пен е призната за виновна за присвояване на публични средства Марин льо Пен напусна съдебната зала,..

публикувано на 31.03.25 в 18:15

"Хамас": "Всеки, който може да носи оръжие", да се бори срещу плана за изселване на палестинците

"Хамас" призова "всеки, който може да носи оръжие" по света да се бори срещу плана на американския президент Доналд Тръмп за изселване на жителите на Газа в съседни страни. Израел предложи удължаване на примирието в Газа в замяна на връщането на около половината от останалите заложници, държани от Хамас в палестинския анклав. "Не пазете нито..

публикувано на 31.03.25 в 18:12
Дмитрий Песков

Русия и САЩ продължават общата си работа, въпреки че Тръмп се "ядоса" на Путин

Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков заяви, че Русия и Съединените щати продължават да работят върху идеите за възможно мирно уреждане в Украйна, включително по спирането на огъня в Черно море, както и за изграждането на двустранни връзки, въпреки че американският президент Доналд Тръмп заяви, че е "ядосан" на Владимир Путин, предаде Ройтерс...

публикувано на 31.03.25 в 17:54