Спешни мерки за спешната медицинска помощ у нас поискаха от националния синдикат "Защита", които организираха протест пред здравното министерство.
Най-малко 30 процента увеличение на заплатите за медицинските кадри в спешната помощ и двойно по-голям ръст за шофьорите на линейки - тези искания постави председателят на "Защита" Красимир Митов:
"Заделени са 500 милиона в бюджета за здравеопазване! Ние не искаме допълнително пари. В момента разбираме, че се насочват пари към личните лекари. Да де, ама тези хора вече не искат да си вдигат и телефоните".
На протеста беше д-р Велев от спешната помощ в Перник, според когото заплащането на медиците е крайно неадекватно за "отвратителните условия на труд и тази среда, която е изключително агресивна".
Сред протестиращите бяха и медици от Майчин дом, които се обявиха срещу феодализма в болниците.
По-късно здравният министър Христо Хинков обяви, че ще предложи промяна в категорията труд на спешните медици и за това ще бъде сформирана обща работна група с представители на социалното министерство.
Русия се е съгласила на 30-дневно прекратяване на ударите по енергийната инфраструктура на Украйна. Това стана ясно след телефонния разговор между американският президент Доналд Тръмп и руския му колега Владимир Путин. АФП: Путин е приел да спре ударите срещу енергийни обекти в Украйна за 30 дни Прекратяването на ударите по енергийната..
Увеличение на разходите за персонал с 5 процента от 1 януари тази година е предвидено в проектозакона за държавния бюджет за 2025 година за всички структури в системата на здравеопазването, включително и за държавните психиатрични болници. Това съобщиха от Министерството на здравеопазването (МЗ) за БТА. Психиатриите у нас: Мизерно заплащане,..
Две големи български болници - "Пирогов“ и ВМА, заедно с Националния център по трансфузионна хематология посрещаха стотиците желаещи да помогнат като дарят кръв. "Страшно е да няма кой да ти подаде ръка", каза младеж, докато попълваше формуляра за даряване на кръв. Неговият номер на опашката беше 38-ми. Но още от ранните часове коридорът..
Ресторантьори от Монтана излизат на протест с автомобили утре, за да се присъединят към националния протест на собствениците на заведения, които настояват за запазване на 9 % ДДС в бранша. Ресторантьори блокират основни пътища у нас заради повишаването на ДДС-то Собственици на ресторанти и заведения от Монтана излизат на мирен протест утре...
На преговорите в саудитския град Джеда на 11 март Украйна е обозначила пред Съединените щати своите "червени линии". Това заяви Андрий Ермак, ръководител на офиса на украинския президент, цитиран от " Украинская правда". "Украйна не обсъжда неутрален статут и намаляване на числеността на своите въоръжени сили. Никога няма да признаем временно..
Български компании имат сериозен интерес към Европейския фонд за отбрана, който предоставя един млрд. евро годишно безвъзмездно финансиране за иновативни високотехнологични проекти. През 2024 година е регистрирано рекордно участие на фирми и организации, а оценката на проектите се очаква през май. Според министъра на икономиката Петър Дилов..
По време на разговора си с президента на САЩ Доналд Тръмп руският президент Владимир Путин се е съгласил да спре ударите срещу енергийни обекти в Украйна за 30 дни, предава АФП, като се позовава на източници от Кремъл. Разговорът между Тръмп и Путин е приключил Заедно с това Путин е поставил условия за прекратяване на бойните действия,..
Република Северна Македония скърби. Пожарът в дискотеката в град Кочани отне живота най-малко на 59 души. Млади хора и деца. В държавата е обявен 7-..
В България имаме лѝстова демокрация! Ако си близък на лидера - попадаш в листите на партията за изборите. Това мнение изказа пред БНР ПР експертът..
Има транспортирани от Северна Македония пациенти и в болници в Пловдив и Варна. Трима са във Военноморската болница във Варна - д ве момчета и едно..