Пеевски: Процедурата за избор на нов Инспекторат към ВСС ще бъде стартирана след приемането на промените в Конституцията
Процедурата за избор на нов Инспекторат към ВСС ще бъде стартирана след приемането на промените в Конституцията. Това каза депутатът от ДПС Делян Пеевски, след като вчера анонсира, че ще бъде внесено искане за започване на такава процедура заради бездействието на органа по отношение на пропуските в работата на съда в Стара Загора по случая "Дебора":
Може би ще има някои неща в Конституцията, които касаят Инспектората, и ще е прибързано да го внесем сега. След приемане на Конституцията ще отворим процедурата".
В парламента продължават разискванията по бюджета на държавното обществено осигуряване. От "Демократична България“ се обявиха за запазване на максималния осигурителен праг и поетапно пребалансиране на осигурителната тежест на държавните служители. Според Мартин Димитров в срок от шест години те трябва да поемат част от осигуровките си, които..
8 млн. евро повече от миналата година ще получат фермерите в тазгодишната кампания по директните плащания, съобщават от министерството на земеделието. Общия бюджет за преки субсидии в кампания 2025 г. е 825 млн евро. "Кампанията по директните плащания тази година започва навреме и с увеличен бюджет, а това ще даде възможност проверките и..
Заради политически интриги или заради счетоводно връзване на 3% дефицит за поредна година трябва да пострада политиката по доходите . Това каза пред БНР Любослав Костов, директор на Института за социални и синдикални изследвания на КНСБ и главен икономист на конфедерацията. "В същото време огромният буфер в капиталовата програма не се..
Системата за ранни предупреждения при бедствия BG-Alert ще бъде изпробвана на 1 април, съобщи директорът на дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" главен комисар Александър Джартов. "Предстоящите тестове на системата, предвидено е съгласно график, който е утвърден от главния секретар на Министерството на вътрешните работи, ние..
Десетки ученици и учители се включват в кампанията по кръводаряване, която се провежда днес в Професионалната гимназия по транспорт, обслужване и лека промишленост. Събраната кръв ще бъде предоставена на Центъра по трансфузионна хематология във Варна и е в помощ, и на пострадалите младежи при трагичния инцидент в Кочани. Идеята за акция..
Украинският президент Володимир Зеленски съобщи, че ще разговаря днес с американския лидер Доналд Тръмп, за да узнае детайли от преговорите му с руския държавен глава Владимир Путин, предаде АФП. "Днес ще имам контакти с президента Тръмп и ще обсъдим следващите стъпки", каза Зеленски на пресконференция във Финландия. Според него САЩ..
Германия ще подкрепи Украйна с още три милиарда евро. Финансовият министър Йорг Кукис също така ще одобри над 8 милиарда допълнителна помощ за периода от 2026 до 2029 година. Германското правителство има намерение да отпусне допълнителна военна помощ за Украйна в размер на около три милиарда евро. За това информира министърът на финансите на..
Това в Кочани беше убийство и трагедия. Както ни учеха през социализма, всички са виновни и това е точно. Виновни сме цялото общество. Но виновни са..
Има координиране за овладяването на българската храна и оттам за контролиране на вота . Това мнение изказа пред БНР бившият заместник-министър на..
Протестите в Сърбия показват нов път на широка обществена солидарност, каквато не сме виждали . Има някакъв идеализъм, който е антикапиталистически и..