Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В посолството ни в Берлин няма официална информация за загинали българи в Хамбург

Снимка: mfa.bg

В посолството на Република България в Берлин до този момент не е постъпвала официална информация от германските власти за загинали или пострадали български граждани, при строителния инцидент в град Хамбург вчера. Това съобщиха за БТА от Министерството на външните работи.

След появилата се в медиите информация, че загинали при инцидента са четирима български граждани, посолството на Република България в Берлин незабавно е установило контакт с компетентните полицейски и трудови служби в Хамбург. По тяхна информация, разследването на злополуката все още не е приключило и на този етап не може да бъде дадена конкретна информация относно самоличността и гражданството на пострадалите, посочват от МВнР.

Българското дипломатическо представителство в Берлин остава в непрекъсната връзка с компетентните местни власти. При необходимост от съдействие българските граждани могат да се свържат с посолството ни в Берлин на телефон: +49 30 201 0922 или на e-mail: Embassy.Berlin@mfa.bg

В понеделник при инцидент се е срутило осеметажно скеле в строителната зона "Юберзеквартир" в пристанищния район "Хафен сити", където се изграждат търговски център, ресторанти, офиси и хотели.

По публикацията работи: Георги Николов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
В сградата на Министерския съвет вицепремиерът и министър на иновациите и растежа Томислав Дончев (на снимката) и министърът на финансите Теменужка Петкова дадоха брифинг във връзка с проектите от ПВУ  - 24 март 2025 г.

Дончев: 8 проекта за 1,02 млрд. лв. са извадени от ПВУ, още 22 са рискови

8 проекта със сигурност ще бъдат извадени от Плана за възстановяване и устойчивост заради невъзможност да бъдат осъществени до края на август следващата година. Те са на стойност 1  020 000 000 лева, обяви вицепремиерът Томислав Дончев. Част от отпадналите проекти обаче ще бъдат реализирани със средства от оперативните програми. Такива са проектите..

публикувано на 24.03.25 в 16:01
Андрей Арнаудов (вляво) и Милен Митев

БНР и платформата Bulgaria Wants You подписаха договор за сътрудничество

БНР подписа договор за сътрудничество с платформата Bulgaria Wants You ("България те иска"). Той предвижда съвместни инициативи, в това число и информационни кампании, за възможностите за работа и кариерно развитие при завръщане в България.  Документът беше подписан от генералния директор на БНР Милен Митев и Андрей Арнаудов - основател на..

публикувано на 24.03.25 в 15:50
Главен комисар Александър Джартов

Пожарната отчита увеличение на пожарите през миналата година

Пожарната отчита увеличение на пожарите през миналата година в сравнение с предходната. Това обяви директорът на Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" главен комисар Александър Джартов: "Оперативната обстановка през изминалата година - над 48 хиляди произшествия, като от тях представляват 73% пожарите, 27% са спасителните..

публикувано на 24.03.25 в 15:39
Министърът на външните работи на Иран Абас Арагчи

Иран е отворен за "непреки" преговори със САЩ

Иран е отворен за "непреки" преговори с Вашингтон, заяви министърът на външните работи на Ислямската република Абас Арагчи.  Вчера той обяви, че страната му допуска преговори при определени условия. По-рано този месец американският президент Доналд Тръмп изпрати писмо, с което даде на Техеран два месеца да реши дали ще започне преговори за..

публикувано на 24.03.25 в 15:33
Кафяво джудже

Светослав Александров: Кафявото джудже има стайна температура и е интригуващо за астробиолози

Откритото "кафяво джудже" в Космоса е резултат от двегодишна работа на участници в проект на НАСА. Едва тази годи през февруари излиза научната публикация от петима от участниците в проекта, а един от тях е българинът Светослав Александров. В интервю пред БНР той разказа за космическото откритие: "Кафявото джудже е от междинните..

публикувано на 24.03.25 в 15:22
Представители на Геолого-географския факултет – СУ

Геолог: Без Национална геоложка служба нямаме нови знания за стратегическите ни суровини

България е без Национална геоложка служба и без модерни знания за това какво имаме като критични и стратегически суровини . Това каза пред БНР геологът доц. Невен Георгиев, като уточни, че във времето са се променили суровините, които се определят като критични и стратегически, в зависимост от това икономиката от какво има нужда : "Преди 30..

публикувано на 24.03.25 в 15:12
Президентът Румен Радев (вдясно) и вицепремиерът Томислав Дончев по време на срещата, организирана от Българо-японската бизнес асоциация

Президентът: България може да бъде стратегически партньор на Япония

България може да бъде стратегически партньор на Япония в региона на Централна и Източна Европа, обяви президентът Румен Радев на среща с представители на Японско-българската бизнес асоциация. Участниците във форума обсъдиха възможностите за задълбочаване на сътрудничеството между София и Токио в областта на икономиката и инвестициите. България..

публикувано на 24.03.25 в 14:58