"Четири дена стояхме без ток. Много трудно – с животни, с всичко. На дърва отоплението, обаче със светлината и животните беше ужасно."
"Знаеш, какви зими имаше едно време! Сега вятърът беше лош. Клоните на дърветата не се режат, около електропроводите."
"Моят мъж се принуди да купи агрегат. Четири дена стоим без ток. Не би трябвало да се случва друг път."
"Бебето? Увивахме го. Правихме си кафе с газовия котлон."
"Бедствие беше. Категорично не е нормално. В 21-ви век, колкото и да има аварии, трябва да се отстраняват своевременно. Това едно време не можеше да се случи."
"Областната администрация може да информира коректно гражданите, но не може да пусне тока. С краен срок за някои от населените места никой не се ангажира", коментира пред БНР областният управител Виктор Стойчев.
"Абсолютно не е нормално. Готовност може да има, но действията ни от гледна точка на населението бяха изключително бавни", отчита Стойчев.
Запитан може ли да се търси отговорност от електроразпределителните дружества, областният управител поясни, че администрацията му не може да наложи санкции, но ще реагира с писмо.
Според кмета на Ловеч Страцимир Петков "тази ситуация излиза извън контрол".
Повече по темата слушайте в звуковия файл.
Поетичната книга на Пламен Пеев "Кратки истории" ще бъде представена на 14 април от 18.00 ч. в Гьоте институт. В стихосбирката са включени творби от 40-годишен период. "Една книга за разстоянията в живота ми, приближаването да някои истини в живота, изричането им на глас. Разказването на истории е част от нашето ежедневие. Когато имаме..
В "Родина зад граница" ви срещаме с една млада българка от Северна България - Шенел Сюлейманова , която е влюбена в биологията и преди 12 години тръгва от малкия крайдунавски град Никопол към Брюксел, с амбицията да продължи образованието си в Медицински университет в Белгия и да стане фармацевт. Пътят към реализиране на мечтата е дълъг и труден,..
Как тупти едно сърце, отдадено на книгите и техния свят? - Отговорът следва в рубриката "Горещи сърца". Гостуваме в първата у нас кафе - книжарница с благотворителна кауза, която се намира във Враца. Там ни посреща Кристина Константинова. Тя е на 39 години и чете от петгодишна. Във Враца отвори първата по рода си у нас кафе-книжарница..
На 6 април 885 г. във Велехрад приключва жизненият път на Свети Методий . Методий заедно с брат си Свети Константин-Кирил създават глаголицата и правят най-важните преводи на християнските богословски книги. В навечерието на успението на Свети Методий в Националната библиотека "Св.Св. Кирил и Методий" бяха открити две изложби, посветени на..
"Изкуството да си непослушна" e изкуство на жената боец, но и изкуство на акцията, провокацията, критиката, пърформанса, лекцията и научното проучване. Със смях и разум – така от 40 години жените в американския артистичен колектив Guerrilla Girls отстояват мястото на жените в съвременното изкуство. Емблематично..
Ако на фокус в парламента днес е външната политика, то в последно време някои екзотични въпроси се прокрадват в депутатските глави. Кръв или кърма да се лее в Народното събрание бе само едно от многото им скорошни умотворения. През годините късметлиите в тиража с числа до 240 блестят с култура на килограм – от идеи за модна..
Пазарджик вече има алея на името на проф. Величко Минеков , един от най-популярните български скулптори. Идеята е на Дружеството на пазарджишките художници, подкрепена от гражданска подписка и единодушно приета от местния общински съвет. Всеки, посещавал Пазарджик знае, че емблемата на града е сградата на Старата поща, известна сред..
След "улгартрансгаз" и договора с турската копания "Боташ", разследването в хотели в български ски курорти за предполагаема измама с европейски..
"Българската следа" е референция на опита за покушение срещу папата. Заглавието беше от една страна да си играя с клишето чисто иронично. В друг..
В еврозоната България може да влезе на 1 януари 2026 г. или началото на 2027 г. Средата на годината никога не е ставало и никога няма да стане, защото..