Парламентарната група на "Продължаваме промяната -Демократична България" няма да подкрепи номинирания от ГЕРБ-СДС за подуправител на Здравната каса проф. Момчил Мавров. Това заяви в кулоарите на парламента Кирил Петков. Пленарното заседание беше прекъснато след скандал между него и Делян Пеевски. Доклад на ДАНС има факти срещу кандидата Мавров за лобизъм.
"Има доклад в секретното деловодство на ДАНС, който говори срещу този кандидат и има съмнения за лобизъм за частни болници. Ние само при съмнението, че има такъв лобизъм и този доклад, който в момента е предоставен и в парламента, не бихме допуснали риска за здравето и финансирането на българските болници и на българските пациенти", коментира Кирил Петков.
Христо Иванов от ПП-ДБ добави, че групата е приела това решение преди две седмици. Той обвини партия "Възраждане" , че стои зад кандидата проф. Мавров.
"Това беше комуникирано с нашите колеги от ГЕРБ и ДПС и те с пълното съзнание за това наше решение, днес вкарват тази точка в зала. С гласовете на "Възраждане" тя влезе в зала, и сега ние очакваме на базата на това, което "Възраждане" правят като заявки "Възраждане" като не участват в гласуването, да направят възможен този избор", каза той.
През нощта срещу 17 февруари валежите ще обхванат цялата страна и ще продължат и през деня, сочи прогнозата на НИМХ. С продължаващото застудяване в повечето райони ще вали сняг, в Югоизточна България - дъжд. Ще се образува и ще се задържи снежна покривка, най-много в Централна Северна и в Източна България, където и валежите ще бъдат..
ДСБ започва подготовка за предстоящите президентски избори догодина с амбицията за победа. С такова решение излезе днес Изпълнителният съвет на партията, която е част от коалиция ПП-ДБ, съобщават от партията. В решението е записано още, че ДСБ поема ангажимент да работи за единна политическа платформа на демократичната и реформаторската десница заедно с..
Американският държавен секретар Марко Рубио е обсъдил с израелския премиер Бенямин Нетаняху смелите виждания на президента Тръмп за бъдещето на Ивицата Газа. По думите на Марко Рубио президентът Доналд Тръмп е проявил кураж с представяне на смелите си идеи за бъдещето на Ивицата Газа, които включват разселване на палестинците в съседни страни и..
Една година от смъртта на руския опозиционен лидер Алексей Навални беше отбелязана с панихида в храм “Св. Неделя”. Инициативата е на движението "За свободна Русия", което е сдружение на руски имигранти в България. На днешния ден миналата година руските власти обявиха, че Навални е починал в отдалечена руска арктическа наказателна колония, където..
Фондация "Васил Левски", според мен, трябва да се превърне в държавно-обществена, както в други държави. Самата държава да се ангажира повече с най-уважавания и тачен национален герой. Мисля, че съм прав, заяви проф. Пламен Павлов, историк преподавател и председател на фондацията, в интервю пред БНР. В предаването "Неделя 150" разказа..
12 хиляди плодни, медоносни и паркови дръвчета за пролетно засаждане ще бъдат раздадени на централния пл."Свобода" в Дупница. Това се прави за втори път в града по иниицатива на "Гората.БГ", а Общината съдейства. Ще бъдат подарявани плодни дръвчета - кайсии - зарзали, сливи жълта афъзка, ароматни дюли, облачински вишни, ябълки (подложка), череши..
Атанас Зафиров и Борислав Гуцанов отиват на балотаж. Това е резултатът от първия тур в гласуването за председател на БСП на делегатите на 51-ия конгрес. Разликата помежду им е в полза на Зафиров. Трети се е класирал бившият председател на софийската организация Калоян Паргов, четвърти е евродепутатът Кристиан Вигенин от общо 7 кандидати...
Ако сте се събудили с главоболие след вчерашния празник, това най-вероятно е от изпития алкохол . За процеса на разграждане на алкохола от организма и..
"Може да се надяваме да не е така, но не трябва да си затваряме очите - струва ми се, че новият екип на Тръмп ще се стреми Европа да се превърне в..
Проф. Цоков е временно назначен, ще има конкурс за директор на Института по образованието . Това каза в предаването "РадиоТочка" министърът на..