Бунтовниците хути в Йемен заявиха, че са нанеслин ракетен удар по британски танкер в Аденския залив. Информацията бе потвърдена по-късно от британската фирма за морска сигурност Ambrey.
Йеменските хути поеха отговорност за удара по британския петролен танкер „Марлин Луанда“, в резултат на което е избухнал пожар, съобщи агенция Франс прес. От Ambrey твърдят, че никой от екипажа не е пострадал.
Военният говорител на подкрепяната от Иран групировка Яхия Сари цитиран от Скай нюз да казва, че „ударът е бил директен и е довел до изгарянето на кораба“. Според информация на Блумбърг Нюз, базираната в Сингапур стокова компания Trafigura е потвърдила, че един от нейните кораби е запален в Аденския залив след ракетния удар на бунтовници хути в Йемен. Името на кораба е същото – "Марлин Луанда", като се допълва, че е превозвал лесно запалимо петролно гориво, използвано в производството на бензин и пластмаси.
Според уебсайта marinetraffic.com "Марлин Луанда" е петролен танкер, регистриран на Маршаловите острови и не е известно да има връзка Великобритания.
Това е поредният инцидент, свързан с нападения на подкрепяните от Иран йеменски бунтовници хути срещу търговски кораби в Червено море.
По-рано през деня американските вонноморски сили съобщиха, че един от техните кораби е свалил ракета, изстреляна по него от хутите.
Гръцкият премиер Кириакос Мицотакис написа в профила си във Фейсбук, че постоянните трусове в района на Санторини са "безпрецедентни". Мицотакис се позова на мнението на сеизмолози и посочи, че е трудно да се предвиди как ще продължат трусовете. "Те следят положението минута по минута и оценяват данните ден след ден", отбеляза той. Гръцкият..
40 000 нелегални никотинови вейп устройства са задържали митничарите само за месец и половина от началото на годината. 25 000 нелегални вейпа са задържани при проверки на Митница - София, като количеството е сравнимо със задържаното праз цялата минала година. Това са ненаркотични вейпове , но проблемът е, че не отговарят на изискванията на..
През нощта срещу 17 февруари валежите ще обхванат цялата страна и ще продължат и през деня, сочи прогнозата на НИМХ. С продължаващото застудяване в повечето райони ще вали сняг, в Югоизточна България - дъжд. Ще се образува и ще се задържи снежна покривка, най-много в Централна Северна и в Източна България, където и валежите ще бъдат..
ДСБ започва подготовка за предстоящите президентски избори догодина с амбицията за победа. С такова решение излезе днес Изпълнителният съвет на партията, която е част от коалиция ПП-ДБ, съобщават от партията. В решението е записано още, че ДСБ поема ангажимент да работи за единна политическа платформа на демократичната и реформаторската десница заедно с..
Американският държавен секретар Марко Рубио е обсъдил с израелския премиер Бенямин Нетаняху смелите виждания на президента Тръмп за бъдещето на Ивицата Газа. По думите на Марко Рубио президентът Доналд Тръмп е проявил кураж с представяне на смелите си идеи за бъдещето на Ивицата Газа, които включват разселване на палестинците в съседни страни и..
Една година от смъртта на руския опозиционен лидер Алексей Навални беше отбелязана с панихида в храм “Св. Неделя”. Инициативата е на движението "За свободна Русия", което е сдружение на руски имигранти в България. На днешния ден миналата година руските власти обявиха, че Навални е починал в отдалечена руска арктическа наказателна колония, където..
Фондация "Васил Левски", според мен, трябва да се превърне в държавно-обществена, както в други държави. Самата държава да се ангажира повече с най-уважавания и тачен национален герой. Мисля, че съм прав, заяви проф. Пламен Павлов, историк преподавател и председател на фондацията, в интервю пред БНР. В предаването "Неделя 150" разказа..
Ако сте се събудили с главоболие след вчерашния празник, това най-вероятно е от изпития алкохол . За процеса на разграждане на алкохола от организма и..
"Може да се надяваме да не е така, но не трябва да си затваряме очите - струва ми се, че новият екип на Тръмп ще се стреми Европа да се превърне в..
Проф. Цоков е временно назначен, ще има конкурс за директор на Института по образованието . Това каза в предаването "РадиоТочка" министърът на..