Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов определи като съвпадение смяната на външния министър Стефан Димитров с Даниел Митов, която бе поискана първо от него, а няколко часа по-късно предложена и от служебния премиер Димитър Главчев.
Съвпадение е, категоричен бе той, отговаряйки на въпроси на медии в парламента.
"В мотивите, които е описал, става ясно" каза той.
"И като се види, че Румен Радев се е видял с Джеймс О' Брайън, държавният секретар по въпросите на Европа, а Димитър Главчев не ми направи впечатление и се чудя как може да не са му организирали такава среща", попита Борисов.
Отклоняване от следваната досега линия за подкрепа на Украйна и външнополитическите приоритети не може да има, тя трябва да бъде продължена, настоя Борисов по тази тема.
И накрая според него парламентът носи политическата отговорност за служебното правителство, затова ПП-ДБ и ДПС не бива да се оттеглят от своята част от тази отговорност заради общата работа по Конституцията, смята той.
"Затова се обръщам от колегите в НС – Кирил Петков, Христов Иванов, Делян Пеевски. На него му е лесно, нямал министри, ще бъде опозиция. Но когато гласувахме Конституцията, говорихме, че ще сме блок – ПП-ДБ, ГЕРБ-СДС, ДПС. Искам парламентът да е на висота и европейската политика да бъде гарантирана", каза Бойко Борисов.
Както обикновено става, говорим за инциденти, след като те са се случили, а не превантивно . Това каза пред БНР проф. Вихра Миланова, началник на Клиниката по психиатрия в УМБАЛ "Александровска", в коментар на случая, при който млада жена с психично заболяване нападна с нож трима души на бул. "Витоша" в София. "Много малко се говори за..
Четвъртият по височина връх в Рила, наричан от туристите досега - Безименният, вече ще носи името на кюстендилския алпинист Людмил Янков. Президентът Румен Радев е подписал Указ №11, който вече е обнародван в Държавен вестник, за именуването на високия 2 792 м връх, намиращ се на около 300 м от най-високия връх на Балканите - Мусала...
Парламентарната комисия по конституционни и правни въпроси прие правилата за условията и реда за предлагане на кандидати и избор на съдия в Конституционния съд, членове на Висшия съдебен съвет от квотата на Народното събрание, както и за главен инспектор и инспектори в Инспектората към Висшия съдебен съвет. След като и останалите ресорни комисии приемат..
Полицията във Велико Търново задържа жена с нож, която е буйствала и заплашвала лекари и пациенти по коридорите на поликлиниката в центъра на града. Няма пострадали, съобщи за БНР говорителят на Областната дирекция на МВР Мариана Христова: "Получен е сигнал от лекари в поликлиниката, че в сградата има жена, която крещи и се разхожда с нож в..
Отпадъци горят в столичния квартал "Христо Ботев". От пожарната служба уточниха, че няма данни за пострадали хора. Вероятно сред горящите отпадъци има и автомобилни гуми. На място са изпратени екипи на пожарната.
Две от най-популярните социални програми - "Грижа в дома" и "Топъл обяд", ще продължат да се изпълняват и през тази година. В това увери социалният министър Борислав Гуцанов пред ресорната парламентарна комисия. За целта ще са необходими общо около 440 милиона лева. Министър Гуцанов посочи, че са установени отклонения в изпълнението на програмата..
Министерството на отбраната отчита ръст на желаещите да бъдат войници. Техният брой е нараснал между 3 и 5 пъти, след като заплатите бяха увеличени с 30 процента. Министърът на отбраната Атанас Запрянов отбеляза, че увеличението при генералите е около 30 процента, за сержантите - до 33 на сто, а за войнишкия състав процентът е по-висок, защото там е..
Искане за нов конвергентен доклад, бих казал без ирония - дивергентен доклад, е решение на правителството на България. Трябва да се прецени имаме..
Няма инициатива, няма желание от правителството в Скопие да се организира съвместно честване на нашия общ герой Гоце Делчев. Това каза пред БНР..
Ляво-центристко управление, което има ляво-центристка парламентарна опозиция . Така определи политическата обстановка в страната в интервю пред БНР д-р..