Най-малко 28 души загинаха в Украйна при масирани руски ракетни удари в светлата част на деня.
С минута мълчание в памет на жертвите започна преди малко пресконференцията на украинския президент Володимир Зеленски във Варшава, където е на кратко посещение преди да се отправи към срещата на върха на НАТО във Вашингтон.
Само в столицата Киев жертвите са над 10, след като беше атакувана детска болница, съобщиха от военната администрация на украинската столица. Под развалините има затрупани и броят на жертвите може би ще се увеличи, предупредиха местните власти в Киев. Те съобщават за нанесени щети на няколко жилищни сгради и офиси. Според информация от украинския енергиен оператор три подстанции са били унищожени или повредени при атаката, последната от поредица от удари, които са намалили наполовина капацитета за производство на енергия в страната през последните месеци.
След удара по детската болница последва втора ракетна атака по медицински център, където четирима души бяха убити и още трима ранени, съобщиха службите за спешна помощ в социалните мрежи.
Украинският президент Володимир Зеленски съобщи, че са били изстреляни 40 ракети по 5 града, главно в южната и източната част на страната. Загиналите в родния му град Кривой Рог са най-малко 10, а в Покровск - най-малко трима.
"Този обстрел беше насочен към цивилни, засегна инфраструктура и целият свят трябва да види днес последствията от терора, на който може да се отговори само със сила", написа в социалните мрежи ръководителят на президентската администрация Андрий Ермак.
Правителствата на Великобритания и Франция остро осъдиха "ужасяващата" и "варварска" атака по детска болница в Киев.
А от Москва дойде коментарът, че щетите в столицата се дължат на ракета от противовъздушната отбрана.
В Габрово започва традиционният фестивал на комедийния спектакъл. Девет заглавия са включени в афиша на театралното събитие, което представя спектакли, подбрани от премиерните заглавия през последните две години. В петдневния фестивален маратон пред публиката ще бъдат представени комедии от българската театрална сцена, но и две чужди..
Своите аргументи да подкрепи вота на недоверие изложи и лидерът на "Величие" Ивелин Михайлов. "Искам ясно да стане на всички български граждани, че това не е вот на недоверие, който е евроатлантически или проруски, а това е вот на недоверие на едни хора, които няма как да извършват силна външна политика, при положение че нямаме вътрешна..
От днес Великобритания изисква електронно разрешение за транзитно преминаване и краткосрочно пребиваване на граждани на всички държави от ЕС, включително България, въпреки установения безвизов режим. Гражданите от ЕС, които желаят да пътуват до Великобритания за краткосрочно пребиваване до 6 месеца с цел туризъм, частно посещение или бизнес..
Не като упрек към правителството, а като опит за всяване на раздор между партиите в управляващата коалиция. Така премиерът Росен Желязков определи парламентарните дебати по внесения вот на недоверие към кабинета. "Това е някакъв опит за вклиняване на раздор между партиите в управляващата коалиция. Естествено, мисля, че ние сме много..
Река Огоста излезе от коритото си в района на "Попов мост". Залят е пътят. Близо 50 литра на квадратен метър е падналият дъжд през последното денонощие в района на село Говежда, община Георги Дамяново. Река Огоста покачи нивото си и заля пътя в района на "Попов мост" и разклона за село Еловица. "В Говежда има подаден сигнал за..
Истанбулската прокуратура започна разследване на призиви на опозицията в Турция за бойкот на проправителствени бизнеси след ареста на кмета на града Екрем Имамоглу, предаде Асошиейтед прес. Според прокуратурата тази "разделяща реторика" представлява "омраза и дискриминация" и "подбуждане към омраза и враждебност", предаде държавната Анадолска..
Вотът на недоверие към кабинета на Росен Желязков е нормална парламентарна практика, заяви вицепрезидентът Илияна Йотова. Според нея управляващата коалиция е още по-стабилна, отколкото преди. Какви са мотивите за вота? Обоснова ги лидерът на "Възраждане" Вицепрезидентът заяви, че очаква да се проведат дискусии, свързани с външната..
От гледна точка на турбулентността, която може да предизвика в самата Европейска прокуратура , казусът с Теодора Георгиева е безпрецедентен. Става..
Не един, а два завода за барут са нужни на България, за да се намали рискът, сподели Емилиян Гебрев, дългогодишен производител на оръжие, в..
Все по-рано родителите забелязват затруднения в развитието на децата, които са признаци за състояние от аутистичния спектър, но отлагат търсенето на..