Председателят на парламентарната група на ДПС Делян Пеевски заяви в кулоарите на парламента, че президентът Румен Радев разцепва ДПС и кадрува в Народното събрание с опита, по думите му, да бъде сменен председателят Рая Назарян:
"Има ДПС на мистър Кеш, защото другите са пионки, и има ДПС на Пеевски, това друго ДПС няма, всички в тази игра са пионки на Радев. Както вчера се опита чрез пионките си от ПП-ДБ да организира сваляне на шефката на парламента. По заповед на мистър Кеш, който иска да се сложи удобен премиер по Конституция за него. Но най-важното е Копринков и Узунов да получат МВР, защото първо трябва да осигурят на ПП-ДБ нова "ала-бала" през нов министър на електронното управление и нов МВР министър. И също така тайната малка партийка на мистър Кеш, ще я видите, трябва да влезе в парламента да подготви удобно къде да седне като му свърши мандатът, защото той няма куража да излезе сега".
Договореността между руския и американския президент за спиране на взаимните удари на Русия и Украйна по енергийни обекти не издържа и няколко часа. Москва и Киев размениха обвинения за саботиране на преговорите, но по-късно през деня стана ясно, че са разменили и повече от 300 военнопленници. Тръмп: Разговорът с Путин беше много добър и..
С анулирането на дипломата за висше образование на Екрем Имамоглу той вече няма възможност да се кандидатира за президент , защото това е задължително изискване, но още по-сериозно нещо са обвиненията за тежки престъпления - корупция и подпомагане на терористична организация. Това каза пред БНР Мариян Карагьозов от Института по балканистика към..
Повече от три денонощия след трагедията в македонския град Кочани, проявите на съпричастност към пострадалите не спират. Повече от 600 души в цялата страна са дарили кръв през последното денонощие. Над 600 души дариха кръв за пострадалите в Кочани само за ден, във Варна - близо 70 Сред тях са и десетки ученици и учители от Добрич. Акцията там..
От 1 юли пенсиите ще бъдат увеличени с 8,6 на сто, реши парламентът при окончателното гласуване на закона за Държавното обществено осигуряване. Така минималната пенсия ще се увеличи до малко над 630 лева. НС прие увеличението на пенсиите с 8,6% от 1 юли В пленарната зала депутатите вече работят по бюджета на Здравната каса. От 1..
Не мисля, че има място за оптимизъм, след като разбрахме за разговора между Тръмп и Путин. Имаше оптимизъм след срещата на 11 март т. г. в Джеда, коментира в интервю пред БНР Мария Симеонова, директор на Софийския офис на Европейския съвет за външна политика. "От Джеда дойде предложението за 30-дневно спиране на огъня. Вчера от..
Ресторантьорите и хотелиерите в Русе излязоха на протест в района на "Дунав мост", но тяхното шествие не затрудни движението на леки и товарни автомобили. Настояването за по-ниска данъчна ставка накара хотелиери и ресторантьори от Русе да излязат на протест в района на "Дунав мост". С фирмените си автомобили те направиха шествие, а полицията..
От месец май до месец септември 2024 г. няма отчетност как са управлявани отпадъците на София, обяви министърът на околната среда и водите Манол Генов, като се позова на резултати от проверка, извършена от Регионалната инспекция по околната среда и водите (РИОСВ) – София : "Резултатите показват системно неводене на отчетност през изминалата 2024..
Има координиране за овладяването на българската храна и оттам за контролиране на вота . Това мнение изказа пред БНР бившият заместник-министър на..
Заведения в цялата страна ще затварят днес за по няколко часа в знак на протест срещу на ДДС за бранша на 20 процента. Те настояват да им бъде..
Спиране на насилието и реформи в политиката за защита на животните – това са целите на сдружение "Кампании и активизъм за животните в индустрията"..