Президентът на Съединените щати Джо Байдън заяви във вторник, че "никой" не е повлиял на решението му да се оттегли от надпреварата за преизбиране, което доведе до това вицепрезидентът Камала Харис да стане кандидат на Демократическата партия за първото място в Белия дом, предаде Асошиейтед прес.
Говорейки с репортери, след като напусна Националния конгрес на Демократическата партия и се качи на борда на Air Force One, Байдън настоя, че "никой не е знаел" за решението му и че той не е говорил с никого за него, включително с бившия председател на Камарата на представителите Нанси Пелоси.
"До степента, в която партията смяташе, че ще загуби места в Сената или места в Камарата на представителите, това щеше да е темата, с която трябваше да се занимаваме през целия остатък от кампанията, а не си струваше", обясни президентът.
По време на изявата си пред Националния конгрес на Демократическата партия Джо Байдън каза още, че "всички тези приказки как съм ядосан на всички онези хора, които казаха, че трябва да се оттегля, не са верни".
Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет се очаква да изслуша съдия Мирослав Петров по казуса за оказан му натиск от прокуратурата заради делото "Нойзи". Това трябваше да стане на заседание на Колегията миналата седмица, но то беше отложено заради липса на кворум. Тогава пред сградата на ВСС се събраха представители от сдружението..
Днес е и Европейският ден на Единния европейски номер за спешни повиквания 112, обявен за такъв през 2009 година със съвместна тристранна декларация на Европейската комисия, Европейския парламент и Съвета. Очаква се да бъде от отбелязан с представянето на резултатите и тенденциите от работата на системата 112 през изминалата година,..
Продължава визитата на премиера Росен Желязков във френската столица Париж, която е домакин на Срещата на върха по въпросите на изкуствения интелект (AI Action Summit). От Министерския съвет съобщават, че се очаква днес той да се включи в дискусия за бъдещето на изкуствения интелект и неговото приложение. Макрон: Франция ще..
Американският президент Доналд Тръмп повиши значително митата върху вноса на стомана и алуминий, като заяви че няма да бъдат правени изключения. Новите плоски нива на митата са 25 процента, което е значително повишение спрямо досегашните 10 на сто. Със заповедта се премахват и изключенията за отделни държави, споразуменията за квоти, както..
Националният център за безопасен интернет ще отбележи 20 години от създаването си. Датата съвпада с международния Ден за безопасен интернет, който от 2004 г. насам се отбелязва всеки втори вторник на февруари. Центърът ще представи постигнатото за две десетилетия в защитата на децата и семействата в дигиталната среда, както и актуални..
Регионалният исторически музей в Пазарджик представя изложбата "Родопската теснолинейка - 80 години истории". Проявата е съвместна с гражданското сдружение "За теснолинейката", представлявано от Кристиян Ваклинов, което има за своя кауза запазването на уникалната атракция. Стандартният теснолинеен път е почти два пъти по-широк от този на..
Британският крал Чарлз Втори организира рядко по характера си посещение с екскурзовод на министър-председателя Киър Стармър и вицепремиера Анджела Рейнър в неговия екологичен, жилищен проект в графство Корнуол, съобщи Би Би Си. Кралят искаше да покаже на премиера и Анджела Рейнър, която също е министър на жилищното настаняване, този проект, който е..
Според Закона за противодействие на корупцията всички лица, заемащи публични длъжности, трябва да подават декларации, в които да описват имотното и..
Бюджетът трябва да бъде балансиран и истински, няма да настояваме за 3% дефицит и не смятаме, че ако не сме готови за еврозоната, трябва да влизаме в..