Целият автомобилен бранш се вълнува от трансформацията, която се случва във "Фолксваген", един от най-големите производители в света на леки коли и №1 в Европа. Кризата във "Фолксваген" до голяма степен касае и другите производители в Европа.
Това прогнозира в интервю пред БНР Ралф Петров, главен редактор на българското издание на "Аутобилд," след като стана ясно, че автомобилният концерт закрива 6 завода и съкращава 20 000 работници.
"Хората се вълнуват от поддържането на автомобила и трябва да знаят какви автомобили ще се ревизират и как ще се поддържат. До голяма степен това е регулирано в Европа. В България има сервизи на официалните вносители и независими сервизи, които трябва да имат достъп до фирмената документация. В този процес автомобилните производители искат да запазят данните си, защото при насочване към нов бизнес да компенсират загубите, свързани с трансформацията в сектора. Притеснени са заради по-модерните коли, които се нуждаят от софтуерни ъпдейти", обясни Петров.
Според него причините са комплексни за трансформацията във "Фолксваген" и припомни, че брандът е претърпял финансов удар от дизеловия скандал в САЩ.
"Фолксваген се насочи към производството на електромобили в Германия и дълго време имаха финансовата подкрепа на държавата, която поемаше част от неговата цена. Това вече не е възможно. Бюджетът на Федералната република е изтънял след постковида и войната", коментира Ралф Петров.
Цялото интервю чуйте в звуковия файл.Опозицията в Италия се обяви срещу плана на Урсула фон дер Лайен за превъоръжаване на Европа. "Да превъоръжим Европа": До 800 млрд. евро за отбрана Лидерът на Демократическата партия Ели Шлайн коментира за медиите, че: "Пътят, представен днес от Фон дер Лайен, не е този, от който Европа се нуждае. Европейският съюз се нуждае от обща отбрана, а..
Състоянието на папа Франциск остава стабилно без епизоди на дихателна недостатъчност през изминалият ден , уведомиха от пресслужбата на Ватикана. В прессъобщението се посочва, че "клиничните състояния на Светия отец остават стабилни". Не е имал "епизоди на дихателна недостатъчност или бронхоспазъм". Бодър, без температура, той е съдействал на..
Две от водещите политически сили в Германия, които преговарят за съставяне на правителство след парламентарните избори от миналия месец - Християндемократическият съюз и Християнсоциален съюз (ХДС/ХСС) и Социалдемократическата партия (ГСДП), са се разбрали да създадат фонд от половин трилион евро за инвестиции в инфраструктурата през следващите 10..
В Плевен тази вечер се провежда благотворителен концерт под надслов "Да опазим нашите деца". Събитието е в памет на 14-годишния Валентин Христов, който почина при падане от жилищен блок след употреба на вейп с наркотично вещество. Борбата срещу вейповете: Благотворителен концерт в Плевен: "Да опазим нашите деца" Специално участие в събитието..
Британският премиер Киър Стармър приветства "твърдия ангажимент на Володимир Зеленски за осигуряване на мир в Украйна" след неговата публикация в социалната мрежа Х. Киър Стармър е разговарял с Володимир Зеленски по телефона, след като украинският президент обяви, че е "време да се оправят нещата" със САЩ. Зеленски предлага "незабавно въздушно и..
"Европа трябва да обедини всички средства, за да помогне на Украйна", заяви френският премиер Франсоа Байру пред Националното събрание. "Украинците се чувстват ужасно изоставени и самотни" - каза френският премиер Франсоа Байру по време на парламентарното заседание за въпроси към правителството. "Налага се да обединим всички..
Митата на президента Доналд Тръмп имат за цел да предизвикат "срив“ на канадската икономика, за да улеснят Съединените щати в анексирането на страната. САЩ се връщат към политиката на обмитяване на вноса - първо за Канада, Мексико и Китай Това заяви канадският министър-председател Джъстин Трюдо, предаде АФП. Запитан за мотивите на Тръмп..
Опитите за политическа пропаганда с такъв празник – 3 март, са нежелателни и трябва да се преодолеят. И не бива политици да дават тон на подобна..
Изпитвам респект пред личността на автора на химна на България "Мила Родино" Цветан Радославов, призна в интервю пред БНР режисьорът на..
Днес е националният празник на България. Празнуваме 147 години от освобождението от османско иго след Руско-турската война от 1877-78 г...