Девет души бяха ранени тази нощ при руска атака с дрон срещу украинската столица. Киев и Москва обсъждат спиране на ударите в енергийния сектор, съобщава вестник Файненшъл таймс.
Украйна обяви, че планира да мобилизира 160 000 души, за да попълни армията си.
11-годишно момиче е сред ранените тази нощ при руската атака срещу Киев. Отломки от унищожен дрон са предизвикали пожар в многоетажна жилищна сграда в западната част на Киев, съобщи кметът на украинската столица Виталий Кличко в Telegram.
Украйна планира да мобилизира 160 000 души, за да попълни редиците на армията си, заяви секретарят на Съвета за национална сигурност и отбрана на страната Олександър Литвиненко пред депутатите от Върховната рада.
Поредната вълна на мобилизация ще бъде организирана през следващите три месеца.
Вчера Русия обяви, че украинските градове Селидово, Хирник и Катериновка са паднали в руски ръце. Агенция Ройтерс отбелязва, че не може да провери чрез независим източник достоверността на тази информация.
Вестник "Файненшъл таймс" съобщава, че Киев и Москва преговарят за взаимно прекратяване на въздушните удари по енергийната инфраструктура.
Украински служител, пожелал анонимност, каза, че ударите по енергийните обекти са намалели през последните седмици. Отбелязва се, че такова споразумение отговаря на интересите и на двете страни.
Според журналисти, руският президент Путин може да не се съгласи на подобни условия, докато украинските сили са на територията на Курска област. Освен това Украйна все още не възнамерява да спре нападенията срещу нефтопреработвателни съоръжения на територията на Руската федерация.
В Сливен от утре стартира ежегодната кампания по кръводаряване по повод Великден, организирана от Отделението по трансфузионна хематология към МБАЛ "Д-р Иван Селимински ". Акцията ще продължи до 30 април на територията на Кръвния център, всеки работен ден от 08.00 до 14.00 часа. Миналата година хората дарили безвъзмездно кръв са били с..
Гражданската гвардия в Испания обяви, че е разбила мрежа за трафик на марокански мигранти от Румъния на Иберийския полуостров. В Мурсия са арестувани четирима души, заподозрени като организатори на престъпната дейност. Според разследващите, трафикантите набирали марокански имигранти, които искат да влязат в Испания. След като са платили по..
Руско-украински преговори, посветени на сигурността в Черно море, са насрочени на 15 и 16 април в Анкара. Това предаде телевизия CNN Turk, като се позова на турското министерство на отбраната. По време на дипломатически форум в Анталия по-рано тази седмица турският външен министър Хакан Фидан заяви, че страната му е готова да посредничи между..
Над 200 автомобили и мотори - американски марки и модели, бяха показани на фестивал, организиран за трети път в Дупница. Общината е домакин и оказва съдействие, , изложението събра за часове стотици автолюбители. За пръв път участват и от клуба на собтвеници на мотори "Харли Дейвидсън", а беше показан и сребърният пикап Tesla Cybertruck -..
За 15-ти път в Кипър бяха връчени наградите за най-успешни бизнес партньорства между кипърски гърци и кипърски турци. Единствената по рода си инициатива е в подкрепа на мира и обединението на разделената страна чрез икономическо сътрудничество между двете кипърски общности. 96 кипърски гърци и кипърски турци, съсобственици на 48 съвместни..
Гръцката терористична организация "Революционна класова самозащита" пое отговорност за поставената в петък бомба пред централата на железопътната компания "Hellenic Train" в Атина. Атентатът предизвика само материални щети. Бомба избухна в Атина пред офисите на "Гръцки железници" Няма пострадали и жертви от взрива в Атина..
Най-малко 32 души загинаха, сред тях и две деца, при руски ракетен удар по украинския град Суми тази сутрин. Съобщава се за над 80 ранени, включително 10 деца. След атаката западните страни призоваха отново Русия да прекрати войната в Украйна. Руските балистични ракети поразиха центъра на град Суми, в близост до руската граница, два дни след..
България след Освобождението е проявявала няколко пъти форми на субектност – Съединението, двете балкански войни. Всичко това завършва с две..
Преди около 100 години, в навечерието на Втората световна война, започва емиграция на учени - евреи, от Германия в посока САЩ, най-известният подобен..