Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Боровец вече има ток

Няма бедстващи хора в Софийска област

Снимка: БГНЕС

В ски курорта Боровец вече има ток, съобщи за Хоризонт заместник-областният управител на София област Таня Иванова.

Трети ден без ток обаче остават две села в Самоковско.

Със заповед на Областния управител на София област днес беше свикано заседание на кризисния щаб на Софийска област за защита при бедствия и работа в зимни условия:

"За момента бедстващи хора в Софийска област няма, като от населените места има две села - Шипочене и Ново село, които са самоковски трети ден без ток, като не спира да се работи на терен от електроразпределителни мрежи- Запад. Основният проблем са многото паднали дървета, които късат съответно жиците и големият сняг, който затруднява достъпа до съответните аварийни центрове, тъй като не навсякъде може да се стигне с техника и се налага хората да се борят със силно заснежения терен. Хубавото е, че вече има ток на "Боровец", но това, което каза и кметът Ангел Джоргов, тъй като ние сме в постоянна връзка с кметовете на най-силно засегнатите населени места, не е виждал никога толкова много паднали дървета. Основният проблем в общи линии са падналите дървета, които затрудняват достъпа, и съответно предизвикват аварии", каза Иванова за БНР.

По публикацията работи: Венцислав Василев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Мартин Димитров

ДБ се обявиха срещу идеите за таван на надценките на основни хранителни продукти

Идеята за таван на надценките на основни хранителни продукти все още не е обсъждана с партньорите в управляващото, каза социалният министър Борислав Гуцанов. Той не смята, че това би било пряка намеса на държавата на пазара, каквито опасения изказа по-рано премиерът Росен Желязков: БСП-ОЛ подкрепя забраната на вейпове и енергийни напитки за..

публикувано на 07.02.25 в 14:56

Третият бойкот на скъпите продукти остави без клиенти големите магазини в Хърватия

Третият бойкот на скъпите продукти остави без клиенти големите магазини в Загреб, Сплит, Карловац и Чаковец, съобщава Хърватската Радио и Телевизия. В същото време големите вериги са проверявани дали спазват правителственото решение за ясното обозначение на 70 продукта със замразени цени. Нов бойкот на супермаркетите има и в Северна..

публикувано на 07.02.25 в 14:12

Враца и Монтана отменят мерките срещу грипа

В област Враца са отменени противоепидемичните мерки. По данни на Регионалната здравна инспекция, броят на заболелите от грип и остри респираторни заболявания е намалял драстично и пикът на грипната епидемия там е отминал. Отменя се и онлайн обучението, като учениците се връщат в класните стаи в понеделник, 10 февруари. В област..

публикувано на 07.02.25 в 14:10
Инж. Николай Неделков, директор на Столичния инспекторат

Столичният инспекторат: Двойно увеличение на актовете за административни нарушения през 2024 г.

Два пъти увеличение на актовете за административни нарушения през 2024 година в сравнение с 2023-та отчитат от Столичния инспекторат. От 2700 акта за 2023 година, през 2024 г. те са 5 500. Три пъти повече са съставените фишове - от 86 хиляди на 250 хиляди. Най-честите нарушения са горене на отпадъци, изхвърляне на наземни маси,..

публикувано на 07.02.25 в 13:57
Борислав Гуцанов

БСП-ОЛ подкрепя забраната на вейпове и енергийни напитки за деца

БСП-ОЛ подкрепя предложената от ГЕРБ-СДС пълна забрана на вейповете и на енергийните напитки за деца. Това каза в кулоарите на парламента министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов: "Считам, че е абсолютно правилно. Вейповете трябва да бъдат забранени, защото колко още неща трябва да се случат, за да разберем, че това е опасно и..

публикувано на 07.02.25 в 13:51

Нови 12 екипажа и 6 вертолета в готовност да гасят евентуални пожари през лятото

Нови 12 екипажа и 6 вертолета "Кугър" и "Ми-17" ще имат готовност да се включат в евентуални пожари през лятото.  Това увери по време на парламентарния контрол министърът на отбраната Атанас Запрянов. ВВС са разработили концепция за гасене за пожари от въздуха: "През летните месеци на настоящата година ще могат да бъдат осигурени до 6 броя..

публикувано на 07.02.25 в 13:50

Нова платформа за колективно финансиране ще помага на стартиращи компании да набират капитал

Нова платформа за колективно финансиране SpaceCrowd ще помага на стартиращи компании да набират капитал. Платформата за краудфъндиг (термин, с който се описва процес на набиране на капитал от множество малки инвеститори, включително и частни лица) е разработена съвместно от Българската фондова борса и Централния депозитар. Тя е насочена към..

публикувано на 07.02.25 в 13:45