Актьорът Димо Алексиев отива на съд за шофиране след употреба на алкохол.
Обвинителният акт срещу 42-годишния актьор е внесен в Софийския районен съд, който трябва да насрочи разпоредително заседание по делото.
Алексиев, който прекара два месеца в ареста, ще отговаря за това, че на 12 ноември 2024 година е шофирал с 1,68 промила алкохол в кръвта, като това е станало, докато е изтърпял условна присъда за същото престъпление.
В момента той е с мярка за неотклонение парична гаранция в размер на 2000 лева.
Йеменските бунтовници хути заплашиха, че ще атакуват всеки израелски кораб, който наруши забраната на групировката за преминаване през Червено и Арабско море, протока Баб ал Мандаб и Аденския залив, предаде Ройтерс. В петък лидерът на хутите предупреди, че ще възобнови морските операции срещу Израел, ако израелските власти до четири дни не..
Приключи 22-часовата блокада на сръбската държавна телевизия. Демонстрантите обещаха мащабен протест срещу режима на Вучич в събота, 15-ти март. Протестиращите поискаха "освобождаването на РТС - това е държавната телевизия", след като журналист от тази телевизия ги обиди в разговор с президента Александър Вучич. "Ръцете ви са окървавени",..
На кръстовището на бул. "Никола Петков" и бул. "Цар Борис III" ще се проведе граждански протест срещу "безхаберието на пътя в "Княжево"". Протестът е провокиран от поредния инцидент, при който преди дни две деца бяха блъснати, докато пресичат на зелен светофар на пешеходна пътека, при трамвайното колело в "Княжево".
Европейският съюз ще наложи контрамита на американски стоки на стойност 26 милиарда евро в отговор на американските мита върху вноса в САЩ на стомана и алуминий, предаде Ройтерс като се позова на официално изявление Европейската комисия. Контрамерките влизат в сила от следващия месец, допълва БТА. "ЕС остава готов да работи с..
Съветът за електронни медии организира съвместно със Софийския университет "Свети Климент Охридски" дискусия на тема "Войни и конфликти, медии и общество". Форумът ще протече в два панела - "Медийно отразяване на войни и конфликти" и "Информационна, национална и международна сигурност". СЕМ взе решение за провеждането на дискусията по..
Премиерът на Полша Доналд Туск пристига на работно посещение в Анкара, където ще бъде приет от президента на Турция Реджеп Тайип Ердоган. Двамата ще обсъдят засилването на двустранните отношения. По време на разговорите се планира да бъде направена оценка на отношенията между Турция и Европейския съюз в контекста на полското председателство..
Протестен палатков лагер пред здравното министерство организират днес от синдикат "Защита". Причина за демонстрацията е липсата на конкретни действия по поставени от тях искания, свързани с проблеми в системата на здравеопазването. В писмо до парламентарната здравна комисия, премиера и министъра на здравеопазването от синдикат "Защита"..
Конституционният съд е в готовност почти незабавно да постанови съдебно решение, след като получи данните от ЦИК . Тази готовност се затруднява от..
Ако управляващата конфигурация ще се промени по някаква причина, това няма да е заради влизане на "Величие" в парламента , а заради проблемите, които..
Заради инсталирането на нов сървър и техническа невъзможност да започнат работа веднага, от "Информационно обслужване" поискаха от ЦИК въвеждането на..