Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Още по-голяма активност на пазара на недвижими имоти след Brexit очакват експертите у нас

| обновено на 28.06.16 в 13:06 БНР Новини
Снимка: БГНЕС

Според Калоян Богданов, маркетинг мениджър на най-голямата група от компании на пазара у нас, ръст на цените тепърва предстои. Заради нулевите лихви и нестабилните валути, все повече потребители ще обърнат поглед към имотите, както за инвестиция, така и за лично ползване. Между 30 и 40 годишен, семеен с едно дете, със заплата над 1500 лева и постоянно работно място е профилът на купувача на жилище у нас. Все още има глад за нови и качествени апартаменти. Най-търсените са 3-стайни, с добри транспортни локации, предпочита се ново строителство, но добре се търгуват и стари, ремонтирани, добре поддържани жилища. Забелязва се активизиране на пазара на селските имоти. Според Калоян Богданов, все повече млади хора, търсят спокойни места за живеене извън големите градове. Цените обаче зависят от вида и локацията. Наемите също леко се покачват. Да побързат с наемането на квартира, посъветва експертът студентите първокурсници, защото през септември цените са по-високи.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Серго Маркарян

Серго Маркарян: Протестиращите в Грузия казват – ако не сме свободни, по-добре да не сме живи

Въпреки продължаващите седмици масови протести парламентът в Грузия окончателно прие оспорвания закон за "чуждите агенти". Какво следва за Грузия, защо много анализатори предричат бъдеще за Грузия като това на Беларус и възможно ли е то? За влиянието на Русия в политиката на Грузия и не само там, има ли вина Западът за тежкото положение в Украйна..

публикувано на 17.05.24 в 16:45

Приемане на наследство по опис от малолетно дете и изпълнение на решение в страна членка на ЕС

В рубриката на "Законът и Темида" "Съвети на адвоката" адв. Елка Пороминска  отговаря на слушателски въпроси в предаването. Слушатели от град София (г-жа Николова и синът ѝ) задават следния въпрос: "Наследници сме на моя съпруг и баща на детето ни на имущество, което включва недвижими имоти в България, както банкови сметки в България и в..

публикувано на 17.05.24 в 15:10

В "Пирогов" откриха изложбата "Медицината в Османската империя"

Изложбата "Медицината в Османската империя" на Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий" беше открита в Университетската спешна болница "Пирогов". Официалното откриване беше водено от изпълнителния директор на болницата д-р Валентин Димитров и директора на библиотеката доц. Красимира Александрова. Тази изложба представя най-интересните и важни..

обновено на 17.05.24 в 12:51
Тодор Тодоров и Анелия Торошанова

Обидата и клеветата – престъпленията на обществото след социализма

Обидата и клеветата – престъпленията на обществото след социализма и как да докажем истината с лъжа? Това е темата на предаването "Законът и Темида". Коментар прави Тодор Тодоров , криминалист и графолог, консултант на предаването.  " Обидата и клеветата са престъпления от частен характер . По времето на социализма те са се преследвали като..

публикувано на 17.05.24 в 12:35
Мая Манолова

Художничката Мая Манолова – свободоното дете на две култури

Мая Манолова е млада, талантлива художничка – дете на две култури. Неин баща е големият варненски маринист Димитър Манолов, а майка ѝ е полякиня, литератор и филолог.  В "Нашият ден" Манолова разказва, че е израснала в сърцето на варненската бохема в едно двуезично, артистично семейство. Светогледът ѝ се повлиява както от творческия устрем на..

публикувано на 17.05.24 в 11:29