През цялата време на записите на всички тези случили се, но вече отлетели във времето и все пак, запазени като аудио, неповторими ситуации от, около, преди и след създаването на едно художествено творение, на една пиеса, стъпка по стъпка, ние, 2-мата автори на този проект, маневрирахме често с 7 вида техника в ръце: 1 сериозна техника за запис, въоръжена с микрофони, стойка, слушалки, цяла раница кабели и изискваща време за десетки проби, 2 джобни записвачки от прилична класа, 1 супер добър фотоапарат и 1 много по-лош, но все още непредаващ се на забвение, 2 сравнително умни телефона. Понякога по средата на нещото, което се развиваше пред очите и около ушите ни, трябваше да превключваме от аудио към фото и видео, от аудио висок клас, обаче фиксирано в пространството, към аудио среден клас, обаче в движение, от видео към фото и обратно. И, разбира се, на суровия аудио материал, който е повече от 70 GB и роди 71 аудиофайла с общо времетраене 700 минути, съответстват стотици снимки, този път не звукови. Плюс видео.
И така Park your Car в нашата Галерия.
В тези 45 снимки ще ви разкажем още една история. Тя е неминуемо различна от дигиталното аудио и няма амбицията да го илюстрира. Разходката в нашата Галерия ще ви отведе по свой път, стъпка по стъпка, в действителността на нашето аудио. А за тези, които още не са го чули, тя ще бъде добра интродукция към Да паркираш колата си в двора на Харвард, БНР и Народния Театър, един трансмедиен проект за правенето на театър.
Камила Грудова (Camilla Grudova) е канадска писателка, която дълго време не може да си позволи свой мобилен телефон, а баба ѝ се е препитавала като шивачка в Париж. Първата машина, която Камила е имала в дома си била шевна, компютър получава едва като тийнейджърка и вероятно с негова помощ завърша История на изкуството в университета в Торонто. За..
Йохан Волфганг Гьоте – писател, драматург, учен, философ и политик, е роден през 1749 г. И преди, и след неговия живот, човечеството не спира да воюва. Неизвестно защо. Но битките са междуличностни, междудържавни, световни, сякаш неизлечими. С "Ифигения в Таврида" хуманистът Гьоте предлага различно решение. Не случайно мястото на действието е в храма на..
На 8 юли в рубриката "Радиоколекция" на Радиотеатъра, започваща в 0.15 часа, тръгва феноменален проект: "Под игото" на Иван Вазов под адаптацията на актьора Руси Чанев. Големият наш артист се заема с начинанието след като преподавателите в българските училища в чужбина му разказали колко е трудно за техните питомци да вникнат в текста на Патриарха..
На своите най-малки слушатели Радиотеатърът предлага от 13 до 19 май "Седмица на животните". Животните са герои на много народни приказки, а често и писатели ги вземат за свои персонажи, за да изкажат вълненията и тревогите, които изливат с перото си. Оскар Уайлд например, който със "Славеят и розата" ни разказва за любов, преданост и..
"Не те виждам" е саркастична история, която Палми Ранчев разказва лирично. Сарказмът идва от болката по загубата на човешкото, а лириката - от обичта му към човека. Ще ви разсмее и ще ви натъжи. Без никаква автоцензура, авторът говори директно и нарича черното – черно, а бялото – трудно постижимо. Макар да е ситуирана сред безпътицата на..
Предаването отпразнува 30-ия си рожден ден във Второ студио на БНР със скъпи гости – стари и нови приятели, съмишленици и съавтори. Сред тях бяха проф...
Сюжетът на романа "Лешникови градини" поставя сериозни и открити въпроси, без компромиси. Защото тъкмо със задаването на въпроси се открива нов свят,..
На 1 декември ще отбележим Световния ден за борба със СПИН. Дни преди светът да насочи внимание към това заболяване, Никола Кереков запознава слушателите..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg