В българското посолство в Берлин не е постъпвала официална информация от германските власти за загинали или пострадали български граждани при строителния инцидент в Хамбург, съобщиха от външното ни министерство. Вчера ДПА информира за четирима български строителни работници, изгубили живота си след рухването на осеметажно скеле на голям строителен обект в германския град.
След появилите се медийни публикации посолството ни се е свързало с полицейските и трудовите служби в Хамбург, се казва още в съобщението. Според получената информация разследването на злополуката все още не е приключило и на този етап няма конкретна информация за самоличността и гражданството на пострадалите.
БТА, цитирайки ДПА, което се позовава на местните власти, съобщава и за един българин в тежко състояние, който е настанен в болница.
Най-слушаното предаване на регионалната програма на БНР "Радио Кърджали" е програмата на Радио България на турски език, насочена към българските граждани, чиито майчин език е различен от българския. Това показва национално представително..
В брой 44 на предаването слушайте: Българите в Унгария имат не само славно минало, а и стабилно бъдеще - интервю с Габриела Хаджикостова, заместник-председател на Българското републиканско самоуправление в Будапеща Рубрика „Мост на вярата“: за..
На 27 март, Световния ден на театъра, за 51-ви път Съюзът на артистите в България (САБ) ще връчи Националните награди за сценични изкуства ИКАР . Темата на ИКАР 2025 е PARTY Коалиция – среща между политическите турбуленции и копнежите на..
На 27 март, Световния ден на театъра, за 51-ви път Съюзът на артистите в България (САБ) ще връчи Националните награди за сценични изкуства ИКАР ...
В брой 44 на предаването слушайте: Българите в Унгария имат не само славно минало, а и стабилно бъдеще - интервю с Габриела Хаджикостова,..
Близо 700 представители на световния технологичен бизнес и научен елит са в България за участие в един от най-престижните форуми в приложната..