Внесохме вот на недоверие от "БСП за България“, "Възраждане“ и "Има такъв народ“ с мотива неспособност на правителството да осигури националната сигурност и отбраната на страната. Това заяви в парламента зам.-председателят на парламентарната група на БСП Атанас Зафиров.
"Темата най-ярко илюстрира неспособността на правителството да отговори адекватно на предизвикателствата пред страната. Засилват се геополитическите кризи от всякакъв характер. Правителството вместо да осигурява стабилност и спокойствие, съпътства и способства тези кризи да ни засегнат пряко", смята Зафиров.
Запитана дали сега е подходящо да се внесе вот на недоверие, лидерът на БСП Корнелия Нинова отговори, че "част от мотивите за вота е Шенген. Виждате, че там няма движение и прогрес".
За първи път в Стара Загора ще се проведе Chef's Food Park като част от третото издание на Националния кулинарния форум „Chef's Secrets – Еволюция на вкуса“ 2025, съобщава БТА. През почивните дни, 8 и 9 февруари, градът под липите ще събере на..
Авиационният учебен център на Летище София получи акредитация от Световната асоциация на летищата (ACI) и се присъединява към елитната група от 21 обучителни хъба, сред които са тези на водещи европейски летища като Мюнхен, Истанбул и Атина. У..
В „България днес“ на 7 февруари се спираме на актуалните събития от България и българските общности по света и правим обзор на по-важното от Балканите през изминалата седмица. С помощта на Диана Цанкова разказваме за художника от Стрелча Мильо Балтов,..
В "България днес" на 6 февруари опитваме да разберем как опитите на властите в съседна Сърбия да докажат съществуването на т.нар. "шопска нация"..
В „България днес“ на 7 февруари се спираме на актуалните събития от България и българските общности по света и правим обзор на по-важното от Балканите..
В брой 37 на предаването слушайте: Програми за студентски обмен свързват Великотърновския университет с българските неделните училища зад..