Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Световната купа по ски в Банско привлече туристи от цял свят

Снимка: БГНЕС

През целия месец февруари местата за настаняване в Банско са договорени, информира кореспондентът на БНР Кети Тренчева. Туристите са от няколко континента, включително и от Израел, заради предстоящата в края на седмицата Световна купа по ски за мъже. Освен това, най-известният ни зимен курорт ще се рекламира в телевизионния канал CNN Turk и то в най-гледания отрязък - прогнозата за времето. 

Договорът е подписан за три месеца от председателя на Съюза на туристическия бизнес Малин Бистрин, който съобщи новината от Истанбул, където днес започна една от най-големите туристически борси в Европа. "Участваме във всички борси, за да се чува името на Банско, да се знае, че е зимната столица не само на Балканите, но и на Източна Европа", посочи Бистрин. След успешното представяне на туристическите борси във Великобритания, Испания и скандинавските страни представителите на туристическия бизнес от Банско също са в Истанбул, информира още Кети Тренчева.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Слънчева, но студена неделя

През нощта над по-голямата част от страната ще е предимно ясно. Временни увеличения на облачността ще има главно над западните райони. Ще е студено с минимални температури между минус 14° и минус 9° , на места в североизточните райони до минус 16°, за..

публикувано на 22.02.25 в 17:50
Протест на

Правителството категорично осъди поругаването на сградата на ЕК

Чрез пост във "Фейсбук" от правителството категорично осъдиха поругаването на сградата на Европейската комисия в България. "Нападенията срещу институции, независимо дали национални или европейски, са недопустими и противоречат на принципите на правовата..

публикувано на 22.02.25 в 16:31

Божана Димитрова на 85: Радиото трябва да е еталон за чист български език

Известната радиожурналистка, позната сред широката аудитория като водеща на знаковото предаване на БНР "Разговор с вас" Божана Димитрова отбелязва днес 85-ата си годишнина.  В интервю за БТА тя сподели, че след толкова много години работа пред..

публикувано на 22.02.25 в 15:15