Правителството предложи на президента Румен Радев да издаде Указ за прекратяване правомощията на главния секретар на Министерството на вътрешните работи гл. комисар Живко Коцев и освобождаването му от длъжност, съобщи правителствената пресслужба.
Бившият вътрешен министър, а сега депутат от "Продължаваме Промяната“ Бойко Рашков отрече да е бил наясно, че разследваните за контрабанда Марин и Стефан Димитрови се занимават с престъпна дейност. Рашков обясни, че за първи път е видял Марин Димитров преди 3 години, когато е подал сигнал срещу лидера на ГЕРБ Бойко Борисов. На въпрос той ли е бил връзката между Димитрови и главния секретар на МВР и от лоялност към него ли Живко Коцев е поддържал връзка с тях, Бойко Рашков отговори, "че тези изявления, които направи господин Коцев, са резултат на натиска, който е упражняван върху него от изпълняващия функцията гл. прокурор, от председателя на комисията антимафия и др. лица".
От сдружение "Боец" протестираха вснощи пред сградата на Министерския съвет с искания за оставката на служебния премиер Димитър Главчев и на служебния вътрешен министър Калин Стоянов. Недоволнитге поискаха и провеждането на честни избори.
В "България днес" на 20 март ви разказваме за 13-то издание на Глобалната кампания за повишаване на финансова грамотност на ученици у нас в рамките на Световната седмица на парите. Припомняме си художника Маргарит Цанев-Мáрго, отишъл си доброволно от този..
В петък , 21 март, минималните температури ще бъдат от минус 5 ди 0°. В София ще е около минус 3°. В сутрешните часове по поречията и около водните басейни ще има намалена видимост. През деня ще е слънчево и почти тихо. Максималните температури..
74% от българските младежи обмислят повече или по-малко идеята за емиграция в чужбина – сочи изследване на младежта в Югоизточна Европа, проведено от Фондация "Фридрих Еберт". Анкетирани са 9000 души между 14 и 29 години. Последните години..
България, далечна като мираж, се оказва любима за човек, който никога не е стъпвал в страната ни. От близо 50 години г-н Джаянта Чакрабарти следи всичко,..
От МВнР предупреждават българските граждани, които възнамеряват да посетят гр. Истанбул, че считано от 19 март 2025 г. от страна на турските власти са..
Българското правителство остава в готовност да окаже допълнителна помощ на своите приятели и съседи, ако се нуждаят от нея в този тежък момент...