Това заяви пред БНР главният секретар на СДС Илия Лазаров.
"След ротацията в правителството трябва да има преобладаващо политически лица. Експертите са добри мениджъри. Ако сега седнем да се напънем да изредим десет министри, ще се затрудним да ги кажем. Категорично застъпваме идеята, че трябва да има политически лица. Тук имаме съвпадение с Кирил Петков – той казва същото. Партньорите от ГЕРБ на този етап мълчат."
В случай, че се приеме тази логика, СДС ще предложи техен кандидат. Имаме хора, които биха били подходящи, увери Лазаров във връзка с бъдещия кабинет, но уточни, че нямат предвид конкретни лица. Вторичен въпрос е дали СДС ще получи министър, допълни той.
"Смятаме, че трябва да има споразумение за управление. Не говорим за коалиция. Да се дефинират вътре в това споразумение какво може и какво не може да се прави. За да има рамка на това правителство", заяви Илия Лазаров в предаването "Преди всички".
Сега, когато направи гаф някой министър, всеки започва да се ослушва, смята Лазаров. Той даде примери с Христо Хинков и Тодор Тагарев, като определи Тагарев като "лош министър като министър на отбраната".
Това, че спазва правилната политическа линия по отношение на конфликтите в Украйна и Близкия изток, не означава, че е добър министър, коментира Лазаров в предаването "Преди всички".
"Тагарев е печален министър за мен."
Не сме ние, които ще взривим обстановката, може да си остане същата формула, подчерта още Илия Лазаров.
Има сериозен експертен потенциал в ДПС. Те неслучайно са преценили, че не искат сега да участват формално, изрази мнение Илия Лазаров.
Относно заявените земеделските протести и техния потенциал преди ротацията, той припомни старата фраза "да се търси на кого е изгодно това нещо".
Цялото интервю слушайте в звуковия файл.
Губим способността си да лекуваме дори най-често разпространените инфекции, както и да извършваме животоспасяващи операции вследствие на антимикробната резистентност. Това заяви в интервю за „Хоризонт“ доктор Филип Матю от Световната здравна организация. Раждане, трансплантация на органи и дори вадене на зъб могат да се превърнат в опасни и..
Постоянната смяна на правителства в България пречи на приемането на национална програма за борба с антимикробната резистентност. Това заяви за „Хоризонт“ доцент Иван Иванов от Националния център по заразни и паразитни болести. При прекомерната употреба на антибиотици микроорганизмите спират да се влияят от лечение с лекарства, като по данни на..
" Съществуването е винаги някакъв парадокс, който трудно можем да си обясним . Появяваме се от нищото и целият ни жовот е пътуване към нищото...За хората, които са "подпрени" на вярата светът може би да изглежда по-различен, но безспорно е, че има една територия на непознаваемото , която каквато и наука да го заобикаля, каквито и открития да..
" Има странна симбиоза между част от регулаторните и контролиращите органи и част от ресторантьорския бранш ", изказа мнение пред БНР Дарин Стойков, който е собственик на заведение в София. Той допуска, че има данъчни протекции и политически чадър за част от бранша . Според него обаче протекциите не свършват в контролния орган, а..
" България е поела в една не много добра посока. Все още всяко трето дете в България живее в риск от бедност и от социално изключване , което автоматично го лишава от всички възможности, които биха му позволили да развие пълния си потенциал". Това заяви пред БНР Боряна Гидикова – директор "Комуникации" в УНИЦЕФ-България. На днешния..
Международната организация за защита на животните "Четири лапи" съобщи, че 80% от кучетата, които се продават на пазара в Европа, не могат да бъдат проследени до проверени и легални източници . Това на практика означава, че няма информация каква е историята на животното и в какви условия е родено и отглеждано до продажбата. Оказва се, че..
Преди дни в София се състоя церемонията по награждаване на печелившите участници в Националното движение "Опознай България - 100 национални туристически обекта" . В списъка на годишната игра с награди участваха общо 2468 притежатели на отличия. Тази година участниците в движението се увеличават с около 50 000, а от създаването му през 1966 г...
Увеличаването в цената по премията е в пъти – от 200 до 1100%. Това е удар върху бранша , каза пред БНР Красимир Цветков, председател на Национален..
Партийната система се девалвира от елитите на големите партии . Тази позиция изрази в интервю за БНР политологът Георги Киряков. "Това не е криза..
" Очевидно някои сили виждат в избора на председател на парламента борба за служебен премиер, борба за власт, борба за пачки, борба за пудели, борба..