Създаден през 2006 г., фестивалът винаги успява да предложи интересна програма. Като част от предварителната подготовка участниците разучават поне една песен от репертоара на прочутото трио, а в рамките на събитието се организират ателиета по българска народна музика. Традиционен домакин е град Сандански, както и различни селища около него. За първи път тази година е предвиден и концерт в София. Форумът се провежда в дните около църковния празник Петдесетница, който е с подвижна дата. Тогава е и съборът в село Пирин – родното място на сестрите Любимка, Митра и Неда Бисерови. Като трио, а по-късно заедно с децата си във формация „Фамилия Бисерови”, те са познати на всички континенти. Участвали са в десетки международни фестивали, където са имали възможност да слушат фолклор от цял свят. Познават най-известните носители на уникални старинни традиции от различни точки на планетата. Някои от тях вече са гостували в програмата на фестивала „С песните на Сестри Бисерови”. Други ще го направят за пръв път тази година.
Какво да очакват гостите на предстоящия фестивал, кои артисти са включени в програмата – подробности научаваме от Любимка Бисерова:
„Фестивалът започва на 5 юни с концерт в залата на БАН, в центъра на София, входът е свободен. Публиката ще може да чуе три от формациите. От Италия пристига група „И Музикалия”, основана от братята Марсело и Америго. „Теноре Муралес” (от Сардиния, Италия) познаваме от 1993 г., когато участвахме заедно в един фестивал. Пеят в уникален стил, включен в списъка „Живи човешки съкровища” на ЮНЕСКО. Група „Пекел” от Холандия ще чуем със старинни песни от XVI-XVII век, както и с модерни авторски аранжименти. Радвам се, че момичетата от „Славоник трактор” (хор от Финландия) изявиха желание да участват за трети път. Те много харесват българската народна музика, дори издадоха диск преди няколко години. На шести юни всички формации ще изнесат концерт в град Сандански, на следващия ден – в град Гоце Делчев, а на осми юни – в село Пирин ще има сутрешен концерт на площада. Той е подарък за фамилиите, които по традиция се събират на родова среща и правят курбан при стария параклис „Света Троица”. Чуждестранните ни гости също ще вземат участие в празничното веселие.”
Във фестивала участват още танцов състав „Дойна Бараганулуи” от областта Лаломита, Румъния, Боб Гоф от Великобритания, който свири на традиционния австралийски инструмент диджериду и „Фамилия Сестри Бисерови”.
"По-полека" … пее Стефан Вълдобрев, а рефренът вече няколко години се повтаря от българите в страната и в чужбина с надежда да намалим оборотите, с които превъртаме стрелките на ежедневието си… Стефан Вълдобрев е известен с умението си да напипва..
Двама любими певци от различни поколения - Маргарита Хранова и Стефан Илчев - изпращат 2024 г. с нова съвместна песен, посветена на светлите рождественски празници. Звънките им гласове се преплитат в коледната песен, озаглавена "В тази свята..
"Коледен химн" е сред най-новите български песни, посветени на рождественските празници. Изпълнява я Георги Костадинов заедно с малките певци от Вокална група "Даймънт". Идеята хрумва на автора ѝ Рафи Жамакорцян още преди година, когато..