Продължава отводняването на най-ниските части на Мизия и тази дейност ще се извършва още няколко дни. Всички помпи на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението” работят и вече изпомпването на водата се извършва „къща по къща”. Започнала е дезинфекцията на достъпните и почистени дворове, стопански постройки, мазета и къщи.
В бедстващия град сградите са покрити с мухъл, дворовете са в тиня и има купища боклуци, които са били влачени от приливната вълна. Много от пострадалите са възрастни и самотни хора, които няма да успеят сами с почистването, а слънцето напича и калта се втвърдява бързо.
През следващите дни Мизия ще има нужда от повече сърцати хора, които да помогнат на пострадалите от наводнението жители по-бързо да се справят с бедствието.
Васил Гурев, дългогодишен доброволец с богат опит, ръководител на Националния екип за работа при бедствия, аварии и катастрофи към БЧК, организира спонтанно дошлите да помагат хора чрез създадения „Център на доброволеца” в Мизия. Чуйте какво сподели той за Радио България:
Сняг вали над по-голямата част от страната страна, видимостта на Троянския проход е до 30 метра, а на Прохода на Републиката – до 50 метра, съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ). Обилен е снеговалежът по автомагистрала "Струма" в..
Най-новите технологични решения, продукти и проекти в областта на земеделието и агроиндустрията, ще бъдат представени на изложението "Агра 2025" в залите на Международния панаир в Пловдив, съобщава БТА. Тазгодишното 33-то издание на форума..
На 16 февруари Радио България отбеляза 89-години от своето начало. И през 1936 и през 2025 година е бил неделя, а историята и тогава и днес продължава да се пише. В "България днес" специален гост е журналистът Тодор Токин, който в продължение на..
В навечерието на честванията в памет на Апостола на свободата Васил Левски, президентът Румен Радев официално наименува столичното летище "Васил Левски"..
На 16 февруари Радио България отбеляза 89-години от своето начало. И през 1936 и през 2025 година е бил неделя, а историята и тогава и днес..
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са..