В ритъма на лято 2014 се потапяме с „Едно наум” – песен, в изпълнение на чаровната Милена Филева. Вторият й самостоятелен сингъл е динамичен, с хип-хоп бийт. Той има и свое видео. В него певицата танцува през цялото време, наред с професионалистите от „TheCentar”. Това не учудва никого, защото Михаела показа усета си и към това изкуство в танцово телевизионно шоу. И спечели искреното възхищение на публиката. Запазена марка е нейната усмивка, а с позитивното си отношение към света и таланта си привлича с всяка изминала година нови почитатели. Певицата признава, че има едно наум и то е свързано с работата й по дебютния албум.
Напълно спонтанно се ражда новата композиция, която ви представяме в изпълнение на Лазар Кисьов. За работата по нея, той разказва:
„Теàбо”, което на езика на маите означава „твоят дъх, твоят аромат” е името на група, събрала Ди джей Борислав Бояджиев – Бòрче (музика, аранжименти, перкусии), Теодора Орешенска – Теа (вокал) и Венци Трифонов (дудук, кавал, гайда, кларинет, саксофон). Началото е на остров Ибиса, в местен бар, в който изпълняват музиката си. След като се завръщат в България, тримата продължават работа. Първата им песен „Джоре” бе вдъхновена от българския фолклор, а във втората, „Мария” смесват фламенко мотиви с поп бийт. Музиката е на „Теàбо”, испанският текст – на Алекс Линарес от “Mango Duende”, а българският припев написва Даниела Кузманова.
„Горещи дни, студени вълни, щастливи дни” – това пее любимката на тийнейджърите в България – Дивна в песента „Какво пък толкова”. Певицата участва в лятно турне, а в края му представи първата композиция по своя музика. „Свеж трак, стилно видео” – в този дух са коментарите на феновете й в социалните мрежи.
Излезе първата „Книга на песните на ЕС“ (The EU Songbook), която съдържа по 6 песни от всяка от 27-те страни членки на ЕС и химна на общността "Ода на радостта", предава БТА. Песенният сборник е датски проект с нестопанска цел и няма финансови връзки..
От трийсет години цигуларката Искрена Йорданова живее в Лисабон. Всичко, което прави като музикант, е свързано с бароковата музика. Посвещава голяма част от времето си на откривателството на старинни ръкописи, на които вдъхва нов живот със своя..
Kottarashky е един от най-интересните автори на музика, които се появиха на българската сцена в първото десетилетие от новия век. Зад този псевдоним стои Никола Груев, който неуморно експериментира със смесването на жанрове. Познаваме го предимно с..