Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

„Орел на Дунава” – среща с античното

Снимка: eagleonthedanube.org
Пленени от историята или от чисто любопитство, всеки един от нас се е замислял за това, какъв би бил животът ни, ако живеехме в миналото. С какви трудности бихме се срещнали в тогавашните ежедневие, бит и култура? Отговорите ще открием в тазгодишното издание на фестивала „Орел на Дунава”. Събитието се провежда от 2008 г. в Свищов. Това е единственият в България фестивал, пресъздаващ военния бит и сблъсъците между Имперски Рим и вражеските племена и народи. С богата културна програма и като утвърден международен форум за среща на любителите на възстановките от различни краища на България, Европа и САЩ, фестивалът завладява със своята магия.

През почивните дни в римската крепост „Нове“ край Дунав минало и настояще ще се слеят. Крепостта ще стане арена на гладиаторски битки, борби и варварски нашествия. Какво още ни очаква? – разказва Стефан Проданов, председател на Съвета по туризъм към община Свищов.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

д-р Мустафа Хаджи

Съпричастието е в същината на празника Курбан байрам

Хората с мюсюлманско вероизповедание в България празнуват Курбан байрам. "К урбан е арабска дума, която означава приближаване. Ч рез  жертвеното животно мюсюлманите правят всичко възможно да се доближат до милостта на Аллах" – посочва в..

публикувано на 16.06.24 в 07:45

120 години от рождението на Атанас Далчев – един от най-големите поети на България

Към Родината Не съм те никога избирал на земята. Родих се просто в теб на юнски ден във зноя. Аз те обичам не защото си богата, а само за това, че си родина моя. И българин съм не заради твойта слава и твойте подвизи и твойта..

публикувано на 12.06.24 в 10:05

Изложба в София представя древните "повелители на солта" от Провадия

В София ще бъде представена изложбата "Повелителите на солта: Провадия-Солницата 5600 – 4350 г. пр. Хр.". Временната експозиция ще бъде официално открита на 11 юни в Националния археологически институт с музей при БАН (НАИМ-БАН). Тя се посвещава..

публикувано на 08.06.24 в 15:25