Първите сто дни на кабинета "Борисов" от третия му мандат са вече факт.
Третият кабинет Бойко Борисов, този път в коалиция с "Обединени патриоти", встъпи във власт с обещание:
Ще положим всички усилия, старание, мъдрост, да стане по-добре в България и да избегнеме хаоса, каза премиерът на 4-ти май, а 100 дни по-късно вече изпълнява управленска програма с хоризонт 2021 година.
Документът е без заглавие, но с обща цел на коалиционното управление – доходи, сигурност, икономически прогрес, прозрачност. Вече са факт първите стъпки – увеличените заплати на учителите с 15 процента. Те ще нараснат от 1-ви септември, а в края на мандата трябва да са удвоени. Вдигната беше и минималната пенсия на 180 лева, а от 1-ви октомври тя ще е 200 лева. Правителството отчете и 2 милиарда лева повече събрани в бюджета.
Във външната политика Борисов демонстрира активност. Първо, посети Франция, после, Германия, след това – Италия. Имаше и балканска обиколка – Турция и среща с президента Ердоган. После Гърция и разговори в тристранен формат с Алексис Ципрас и сръбския президент Александър Вучич. Последно премиерът беше в Македония, където със Зоран Заев подписа Договора за добросъседство, а водеща е идеята България в рамките на Българското европредседателство да даде европерспектива на страните от Западните Балкани.
НДК все още е проблем пред правителството. Заради обвинения за злоупотреба с парите за ремонт на сградата директорът Мирослав Боршош първо беше уволнен от министър Павлова, ден по-късно възстановен от премиера Борисов, а накрая сам подаде оставка.
Казусът "Калиакра" е последният засега, който се решава с премиерската намеса: Залив след залив. Среща с хората. Бостан по бостан, ако трябва. Как да го защитим? Как да стане?.
Борисов лично пое ангажимнет да реши и проблема с фалиралото предприятие "Полимери" и отилизацията на трихлоретана: Това предприятие е било уникално по своята същност и всичко това е разграбено и унищожено, а пък собствениците имат "Мерцедеси" и "Майбах" и ни дават оценка, но и продължаваме да плащаме.
Още в началото на мандата на третия му кабинет, той се раздели с назначения зам.-министър Павел Тенев заради снимка в миналото с нацистки поздрав. Ден оцеля на поста зам.-министърът на здравеопазването Стоил Апостолов. След телевизионен репортаж за нередности Борисов го освободи.
До момента опозицията не е искала вот на недоверие на правителството.