Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Да правиш кино с мобилен телефон е възможно

Възможностите на съвременните мобилни телефони са все по-големи, а идеите, които можем да реализираме с тях – все по-мащабни. За това свидетелства и конкурсът за филми, заснети със смартфон - Huawei Smartphone Film Festival.

Първа награда спечели екипът, създал 10-минутния „Любовен час“. Филмът, по сценарий на Людмила Йорданова, разказва романтичната история на един сомнамбул, открил своята сродна душа насън. В ролята на режисьор и оператор на филма се превъплъщава журналистът Слави Ангелов, а монтажът е на Методи Андонов. Филмът „Трепачи“ на Тео Чепилов спечели второ място и се отличи като най-забавния от конкурсната програма. Според сценариста, историята е вдъхновена от американските комедии от 90-те. Трето място спечели филмът „Едно ДА ще прецака София“ на най-младата участничка в надпреварата - Лидия Юлианова, която е едва на 18 години. Специалната награда бе присъдена на стоп моушън анимацията „Връх“, чието заснемане, според автор ѝ Стефан Войводов, е отнело по 12 часа всеки ден в продължение на месец.

В хода на конкурса 5-членно жури избра 11 финалиста, които получиха смартфон и един месец да реализират идеята си. Във втория етап беше представянето на продукциите и определянето на победителите.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Травъл блогърите ни призовават да опознаем най-магнетичните кътчета на родината с изложба

" България – магнетична и красива" – под този наслов българските травъл блогъри представят някои от най-живописните места у нас. Изложбата с уникални кадри, заснети от пътешествениците, ще бъде открита на 24 септември на входа на Морската градина..

публикувано на 18.09.24 в 10:35

България е част от световното биенале за творчество и занаяти "Хомо Фабер" във Венеция

Българската култура и родните традиции, които доскоро изглеждаха екзотични за останалата част от света, постепенно се превръщат в част от световната култура на 21. век. След като нашенската лютеница и традиционната ни баница бяха определени..

публикувано на 17.09.24 в 09:50

200-годишният "Рибен буквар" напомня за себе си с ново юбилейно издание

През настоящата 2024 г. се навършват 200 години от появата на т.нар. "Буквар с различни поучения". Това е оригиналното заглавие на книгата, по-известна като "Рибния буквар", чийто автор е видният възрожденец д-р Петър Берон. Става дума за..

публикувано на 16.09.24 в 09:05