Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Предстои Международно триенале на графиката в София

„Без Звук“ /Without Sound / Kamen Startchev/ е общото название, под което художникът Камен Старчев, ще подреди свои произведения, замислени и създадени през 2019 година. Творбите са изпълнени в характерната за твореца техника – векторна графика/пигментен печат върху хартия/. „Графиките на Старчев не представляват ключови или физиономични фрагменти, а по-скоро са тяхната алтернатива, разгръщаща възможности за необичайно конфигуриране на нова материалност“, обяснява кураторката и художествен критик Галина Лардева. Роден през 1971 година в София, Камен Старчев завършва Националната художествена академия като ученик на скулптора проф. Емил Попов. Творческата му биография включва участие в множество изложби в Европа, като негови произведения са собственост на Националната и на Софийската художествени галерии и на частни колекции.

Изложбата „Без звук“, която официално ще отвори врати на 25 ноември, е кулминация на събитията, поставящи началото на VIII Международно триенале на графиката София – 2019. И това не е случайно – Камен Старчев е носител на Голямата награда от предходното, 7-мо издание, на творческия форум, който се провежда от 1995 година и отразява развитието на художествената графика в България и по света. Организатор на събитието, което продължава до края на януари 2020 г., е Съюзът на българските художници.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Клас по рисуване с Кирил Манасиев организират в Чикаго

На 6 април, от 19:30 до 21:30 часа местно време, Културният център  „Българика“ в Чикаго ще домакинства клас по рисуване с българския художник Кирил Манасиев, съобщиха от центъра. По този повод във фейсбук страницата си те споделиха избрани картини на..

публикувано на 06.04.24 в 08:37

Ученици и преподаватели преведоха на италиански поезия на Петя Дубарова

Книга със стихове на Петя Дубарова излезе на италиански език в превод на деца и преподаватели от български училища в Италия. В превода участваха училищата "Асен и Илия Пейкови" в Рим и Флоренция, "Пейо Яворов" в Милано, "Родолюбие" в Неапол, "Капитан Петко..

публикувано на 04.04.24 в 11:57

Центърът за подводна археология е кандидат за Център за подводно и световно наследство

Министърът на културата Кръстю Кръстев изпрати до Ернесто Отоне, помощник-генерален директор за култура на ЮНЕСКО, кандидатурата, с която дейността на българския Център за подводна археология да бъде разширена до категория 2 на Център за подводно и световно..

публикувано на 03.04.24 в 17:51