В 54-тия ден от протестите в България с искане за оставка на правителството и главния прокурор Иван Гешев протестиращите се събират пред Представителството на Европейската комисия за планираната от тях акция „Масово отваряне на очи”. С тази проява недоволните искат от европейските политически лидери да заемат ясна позиция, тъй като според тях управлението на премиера Бойко Борисов поражда институционална криза в страната, предават репортерите на БНР.
След като ДПС излезе с позиция срещу проекта за промени в Конституцията на ГЕРБ и свикването на Велико народно събрание организаторите на протестите от т. нар. „Отровното трио“ излязоха с настояване за бърза оставка на кабинета на Бойко Борисов, съставяне на служебно правителство и провеждането на честни избори. Според недоволните в България е налице фасадна демокрация, а огромните средства, наливани в мащабни инфраструктурни европроекти, стигат до частните джобове.
В столицата остават блокирани три възлови кръстовища - Орлов мост, между Президентството и Министерския съвет и до СУ „Св. Климент Охридски“.
Снимки: БГНЕСПрезидентът Румен Радев, премиерът Росен Желязков и политически и религиозни лидери поздравиха мюсюлманската общност у нас по случай големия празник Рамазан Байрам. " Прозорливите ни деди са ни завещали безценния урок да градим мостове на..
Водолази от бургаското сдружение "Приятели на морето" откриха сезона за гмуркане. При температура на водата от седем градуса, те направиха традиционната си пролетна разходка край бреговете на Китен, където има любопитни за гмуркачите гледки – останки от..
30 март е денят, в който се открива летният сезон за Летище Бургас. Крайморският ни аеропорт ще предложи на туристите повече полети и нови дестинации – над 70 маршрута, в повече от 20 страни. Очакванията са за двуцифрен ръст на пътническия трафик, в..
30 март е денят, в който се открива летният сезон за Летище Бургас. Крайморският ни аеропорт ще предложи на туристите повече полети и нови дестинации..
Президентът Румен Радев бе гост на празника на Елхово и честването на 100 години от обявяването му за град , съобщи БТА. По думите на..
Президентът Румен Радев, премиерът Росен Желязков и политически и религиозни лидери поздравиха мюсюлманската общност у нас по случай големия празник..